18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd zarządził

Koronawirus paraliżuje Polskę. Odwołają wszystkie imprezy!

Emilia Waszczuk
10.03.2020  14:42
Koronawirus paraliżuje Polskę. Odwołają wszystkie imprezy!
Koronawirus paraliżuje Polskę. Odwołają wszystkie imprezy! Fot: Shutterstock

We wtorek premier Mateusz Morawiecki przekazał informację, która mogła rozzłościć wielu Polaków. Rząd nakazuje odwołanie wszystkich imprez masowych w kraju. Kibice nie wezmą udziału w meczach, fani w koncertach, a wierni we mszach świętych?

Koronawirus roznosi się po świecie. We wtorek wczesnym popołudniem wiadomo było już o 20 osobach zarażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia i sanepid twierdzą przy tym, że to dopiero początek.

Aby zapobiec epidemii, rząd PiS postanowił podjąć naprawdę drastyczne kroki. Z dnia na dzień poinformowali o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju.

Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego

- uzasadnił premier Mateusz Morawiecki.

Impreza masowa - co to?

Co dokładnie oznacza zakaz imprez masowych? Jakie wydarzenia się nie odbędą? O tym mówi ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z prawem i wtorkowym zarządzeniem, odwołane zostaną między innymi duże koncerty, festiwale, imprezy, targi, mecze:

  • na stadionach i "innych obiektach otwartych", gdzie liczba miejsc jest większa niż 1000,
  • w halach i budynkach, gdzie liczba miejsc jest nie mniejsza niż 500, a dla imprez sportowych - 300.

Jeśli posiadamy więc bilety na mecze, festiwale czy koncerty, wypatrujmy informacji od organizatorów, czy te zostaną odwołane i co z możliwością odzyskania pieniędzy za wejściówki. UWAGA! Prawo jest po naszej stronie - w przypadku odwołania imprezy nie z naszej winy, organizator zobowiązany jest do zwrotu kosztów biletu!

logo Tu się dzieje