18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chora służba zdrowia

Polska przegrała z wirusem. System padnie za 14 dni

Wojciech Kozicki
15.10.2020  12:38
Koronawirus i PiS rozkładają Polskę - system się zawali?
Koronawirus i PiS rozkładają Polskę - system się zawali? Fot: FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East NewS

Kiedy koniec epidemii COVID-19 w Polsce?  Niestety, wszystko wskazuje na to, że koronawirus w naszym kraju dopiero się rozkręca. Model matematyczny wskazuje, że za 'tsunami uderzy za dwa tygodnie'' , bo wtedy dosłownie ZAWALI SIĘ SYSTEM!

Koronawirus w Polsce dopiero się zaczyna. Rząd rozważa ustanowienie czerwonej strefy w całym kraju, zapewne zostaną odwołane wszystkie wesela i pojawiają się doniesienia o drugim lockdownie i stanie nadzwyczajnym. Jednak najbardziej zabójczym problemem może okazać się brak lekarzy.

Koronawirus w Polsce - prognozy i wydolność systemu - kiedy zabraknie respiratorów?

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, Polska ma obecnie 1024 respiratory dla pacjentów z COVID-19 (ich maksymalna liczba to 11 tys.), z czego już zajętych jest ponad 500. Kiedy ich zabraknie?

Matematycy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy śledzą rozwój epidemii, prognozują, że system załamie się za ok. 2 tygodnie i nastąpi punkt krytyczny. Nie chodzi jednak o brak sprzętu, ale niedobór personelu obsługującego respiratory, takiego jak np. pielęgniarki o specjalności anestezjologicznej. Ministerstwo Zdrowia chce ekspresowo wprowadzić szkolenia dla personelu pielęgniarskiego, ale to robienie dobrej miny do złej gry, bo takie szkolenie zajmuje kilka miesięcy.

Brak lekarzy i pielęgniarek

Niektórzy lekarze nie chcą być oddelegowani do pracy z pacjentami chorymi na COVID-19 ze względu na ochronę własnej rodziny lub swoich obecnych pacjentów, ponieważ zakażenie uziemiłoby cały oddział. Izby Lekarskie nie chcą przekazywać rządowi  list lekarzy, zasłaniając się RODO. Prezesi Izb Lekarskich biją na alarm, że nie mają rezerw lekarzy.

Mamy też gigantyczny kłopot z lekarzami oddelegowanymi do walki z COVID-19 i musimy coś z tym zrobić. Spróbujemy bez stanu nadzwyczajnego, ale jeśli nie będzie wyjścia, trzeba taką opcję rozważyć – ujawnia osoba z otoczenia premiera. (gazetaprawna.pl)

Rząd PiS i Ministerstwo Zdrowia próbują walczyć z wirusem i podejmują kolejne działania… a może tylko udają? Niedawno jeden z czołowych polityków prawicy ujawnił, że ‘system tak naprawdę nie istnieje”, a władza kłamie i podaje nieprawdziwe dane dotyczące koronawirusa w Polsce, bo "nie ma żadnej walki z wirusem".

 

Czytaj także