18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KoronaGEDON

Koronawirus rozdziera Polskę. To już ludzki DRAMAT

30.10.2020  10:32
Koronawirus pustoszy Polskę
Koronawirus pustoszy Polskę Fot: Shutterstock

Koronawirus od wielu tygodni daje nam do myślenia. Widzimy wyraźnie, jak bardzo Polska nie radzi sobie z pandemią, ale liczby zaczynają już przerażać każdego, nawet tych, którzy początkowo byli wobec COVID-19 sceptyczni. Ministerstwo Zdrowia również dzisiaj ma dla nas bardzo złe wiadomości.

Koronawirus pokazał Polakom, jak wiele może się zmienić przez "zwykłą grypę". Wiele osób, które początkowo nie wierzyły w pandemię COVID-19, teraz bije się w piersi. Cały kraj ma poważny problem, a dane płynące z Ministerstwa Zdrowia utwierdzają nas w tym przekonaniu.

Koronawirus pustoszy Polskę

Z dnia na dzień pojawiają się tysiące nowych zachorowań na COVID-19. Nie mamy leku, szczepionek i służby zdrowia przygotowanej na taki rozwój wypadków. Tymczasem choroba istnieje i jest i do tego totalnie bezlitosna. Jeśli ktoś jeszcze miał nadzieję na zmianę sytuacji, teraz musi się z nią pożegnać. Dzisiejsze dane nie pozostawiają złudzeń.

Tylko dzisiaj w Polsce na COVID-19 zachorowało 21 629 i zmarły 202 osoby. Jeszcze niedawno była to suma wszystkich przypadków i zgonów spowodowanych przez koronawirusa od początku pandemii, teraz jest to jedynie ułamek tej liczby, która wynosi odpowiednio 340 834 zachorowań i 5 351 zgonów. Polska stoi w obliczu poważnego kryzysu.

Jeśli rządzący nie zdecydują się na jeszcze odważniejsze kroki w zapobieganiu dalszemu roznoszeniu się COVID-19, nie wyobrażamy sobie, co nas czeka za np. miesiąc.