18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w natarciu

Koronawirus roznosi kraj. Ponad 13 tysięcy zakażonych

23.10.2020  10:34
COVID-19 atakuje Polaków
COVID-19 atakuje Polaków Fot: Shutterstock

Koronawirus niezmienne pustoszy nasz kraj. Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia odnotowało ogrom nowych przypadków COVID-19. Po wczorajszym horrorze wydawało się, że gorzej być nie może, a jednak - dziś notujemy kolejny, niechlubny rekord. Jeśli pandemia nie wyhamuje, musimy liczyć się z naprawdę trudnymi wydarzeniami.

Koronawirus na dobre rozgościł się w Polsce i wygląda na to, że nie ma nadziei na szybkie pożegnanie pandemii. Każdego dnia dowiadujemy się o tysiącach nowych przypadków, które zasiewają w naszych sercach uzasadnioną trwogę. Dziś zapadną decyzję w sprawie kolejnych obostrzeń, które stanowczo narzuci nam rząd.

COVID-19 atakuje Polaków

Od początku pandemii COVID-19 w kraju, Ministerstwo Zdrowia oddaje w ręce obywateli raporty, w których wyszczególnia, ile nowych przypadków zdiagnozowano danego dnia. Aktualne dane nie napawają nas optymizmem. Jeszcze wczoraj wydawało się, że gorzej już być nie może, ale dzisiaj padł kolejny, straszliwy rekord. Od początku pandemii nie notowaliśmy aż tylu przypadków ani razu.

Tylko dzisiaj na COVID-19 zapadło 13 632 i zmarło 16 osób (bezpośrednio na COVID-19) i 137 osób z chorobami współistniejącymi. Od początku pandemii w Polsce sumuje się to w przerażające cyfry 228 318/4 172. Pamiętajmy, że za tymi liczbami stoją ludzie i ich zrozpaczone rodziny. 

Wciąż żyjemy nadzieją, że koronawirus wreszcie odpuści, ale patrząc na to, co się dzieje - szybciej spodziewamy się pogorszenia sytuacji. Trudno sobie wyobrazić, jak kolejne rekordy zachorowań zniesie nasza służba zdrowia, która już teraz jest niesamowicie mocno obciążona.

Przeczytaj więcej
Komentarze