18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy lockdown!

Koronawirus: rząd chce nowych zakazów w Polsce!

Wojciech Kozicki
25.08.2020  09:02
Kolejny lockdown w Polsce? Ministerstwo groźniejsze niż koronawirus
Kolejny lockdown w Polsce? Ministerstwo groźniejsze niż koronawirus Fot: Krzysztof Radzki/East News

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniali niedawno, że chociaż koronawirus atakuje coraz wścieklej, to kolejny lockdown nie wchodzi w grę. Okazuje się jednak, że Ministerstwo Zdrowia rozważa nowe obostrzenia.

Koronawirus nie ustępuje, druga fala epidemii w Polsce nadciąga. Czy czeka nas kolejny lockdown? Jak ustalił reporter RMF FM, Ministerstwo Zdrowia prowadzi już analizy i jest gotowe wprowadzić ostre ograniczenia i obostrzenia, jeśli nastąpią skoki liczby zakażeń COVID-19.

Nowy lockdown w Polsce

Na razie na celowniku są wesela i imprezy rodzinne. Resort co prawda jeszcze nie chce ich zakazać, ale rozważa ograniczenie liczby uczestników. Być może w strefach żółtych i czerwonych maksymalna liczba uczestników będzie wynosiła ok. 50 osób.

Z ustaleń Mariusz Piekarskiego wynika, że po odejściu duetu Łukasz Szumowski - Janusz Cieszyński, teraz forsowany jest ostrzejszy kurs i bardziej radykalne decyzje, by spróbować opóźnić drugą falę pandemii. Z drugiej strony wszyscy z ustaleniami czekają na nowego ministra, który choć bez nominacji - rozpoczyna właśnie rozmowy - dziś m.in z Głównym Inspektorem Sanitarnym – ujawnia rmf24.pl

Mniej subtelny jest wiceminister finansów Piotr Patkowski. W jednym z wywiadów ujawnił, że w Polsce może zostać wprowadzony kolejny lockdown i czeka nas „wielkie zamykanie gospodarki jesienią i punktowe wyłączania sektorów gospodarki”. Jego zdaniem, najpierw nastąpi zamykanie kin, restauracji, barów czy teatrów.

A może zacząć od zamykania polityków?

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze