18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbiorowa panika

Koronawirus się zbliża. Polska postawiła na nogi szpitale i WOJSKO

28.02.2020  19:46
Koronawirus się zbliża. Polska postawiła na nogi szpitale i WOJSKO
Koronawirus się zbliża. Polska postawiła na nogi szpitale i WOJSKO Fot: Shutterstock/Adrian Puertas

Koronawirus nadciąga do Polski wielkimi krokami. Nie ma wątpliwości - prędzej czy później u nas również pojawią się przypadki zachorowań. Na nogi zostały postawione szpitale i... wojsko!

Koronawirus nadciąga, a Polska się zbroi. Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później patogen zawita w nasze progi i wywoła panikę większą, niż ma to miejsce do tej pory. Aktualnie cały kraj przygotowuje się na starcie z chorobą.

Koronawirus odkąd opuścił granice Chin, wywołuje niespodziewanie wielką grozę. W Polsce ludzie już teraz zamykają szkoły i nie chodzą do pracy, chociaż de facto nie mamy nawet 10 potwierdzonych przypadków zakażenia. Epidemia działa jednak na wyobraźnie.

Koronawirus w Polsce. Szpitale i wojsko postawione na nogi

Tym bardziej, jeśli państwo również robi kroki, które dodatkowo ją u nas pobudzają. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że na ogromną skalę prowadzone są przygotowania do pojawienia się masowych przypadków koronawirusa w Polsce.

Na ten moment, premier Mateusz Morawiecki przygotował 100 mln złotych na natychmiastowy zakup dla szpitali sprzętu niezbędnego do zaoferowania należytej opieki chorym na COVID-19 (choroba wywoływana przez koronawirusa) oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa lekarzom i pielęgniarkom. 

W drodze do naszego kraju jest też 30 000 testów na koronawirusa SARS-CoV-2. Co więcej, dziś w nocy ogłoszono i wprowadzono podwyższoną gotowość szpitali w Polsce. Może się ona przejawiać się powołaniem do pracy większej liczby personelu, oddzieleniem izb chorych i SOR-ów osób podejrzewanych o infekcję od pozostałych pacjentów, zwieszeniem liczby łóżek na oddziałach zakaźnych oraz przekształceniem w oddziały zakaźne innych oddziałów dostępnych w placówce.

Dodatkowo Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej zadeklarował, że polskie wojsko jest przygotowane do działania w przypadku stwierdzenia obecności koronawirusa w Polsce. Strach pytać, co tak naprawdę polityk ma na myśli.

Przeczytaj więcej
Komentarze