18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Koronawirus to SPISEK?! Lekarz komentuje

04.09.2020  20:46
Koronawirus to SPISEK?! Lekarz komentuje
Koronawirus to SPISEK?! Lekarz komentuje Fot: eldar nurkovic/Shutterstock

Koronawirus to spisek, mit i bujda? Na antenie Radia Zet lekarz postanowił skomentować, czym tak naprawdę jest pandemia COVID-19. Wielu ludzi z pewnością zadziwią jego słowa.

Koronawirus od początku swojego istnienia wzbudza w ludziach ogromne emocje. Na początku roku wszyscy śmiertelnie się go bali, po to, by pod koniec wakacji mieć po prostu dosyć pandemii i traktować ją jako bujdę.

Lekarz postanowił wypowiedzieć się na temat tego, czy koronawirus rzeczywiście jest spiskiem. Do wyjątkowo ciekawej rozmowy między dziennikarzem a medykiem doszło na antenie Radia Zet w programie "NieZŁY pacjent".

Koronawirus to spisek?! Lekarz odpowiada

Gościem Michała Figurskiego w tej audycji był prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To właśnie on odpowiadał na pytania dotyczące pandemii COVID-19. 

Ludzie lubią teorie spiskowe, bo one wszystko tłumaczą. Poza tym identyfikują winnych. Natomiast ja myślę, że niejednoznaczność przekazu, zmienne informacje, wynikają przede wszystkim z niewiedzy 

- mówił lekarz, zapytany o to, czy koronawirus to tak naprawdę spisek.

Profesor odniósł się również do teorii, jakoby COVID-19 był jedynie nieistniejącym tak naprawdę mitem.

Chciałbym, żeby to była prawda, ale tak nie jest. Spośród moich współpracowników 16 było zakażonych. Kilku z nich miało objawy. Niektórzy dosyć dramatyczne. Wszyscy na szczęście wyzdrowieli i są w świetnej formie, ale proszę sobie wyobrazić, jak czuje się człowiek, który zapada na nieznaną chorobę, jest zakażony wirusem, co do którego, jak on się będzie w organizmie rozwijał, jakie są odległe konsekwencje, nikt nie wie. Ludzie chorują. Ja tych ludzi widzę

- opowiadał lekarz.

Jeśli po słowach specjalisty ludzie dalej mają jakieś wątpliwości, to pozostaje mieć nadzieję, że porzucą je odpowiednio wcześnie, by samemu nie zapaść na tą przerażającą chorobę.

Przeczytaj więcej
Komentarze