18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Koronawirus to SPISEK?! Lekarz komentuje

04.09.2020  20:46
Koronawirus to SPISEK?! Lekarz komentuje
Koronawirus to SPISEK?! Lekarz komentuje Fot: eldar nurkovic/Shutterstock

Koronawirus to spisek, mit i bujda? Na antenie Radia Zet lekarz postanowił skomentować, czym tak naprawdę jest pandemia COVID-19. Wielu ludzi z pewnością zadziwią jego słowa.

Koronawirus od początku swojego istnienia wzbudza w ludziach ogromne emocje. Na początku roku wszyscy śmiertelnie się go bali, po to, by pod koniec wakacji mieć po prostu dosyć pandemii i traktować ją jako bujdę.

Lekarz postanowił wypowiedzieć się na temat tego, czy koronawirus rzeczywiście jest spiskiem. Do wyjątkowo ciekawej rozmowy między dziennikarzem a medykiem doszło na antenie Radia Zet w programie "NieZŁY pacjent".

Koronawirus to spisek?! Lekarz odpowiada

Gościem Michała Figurskiego w tej audycji był prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To właśnie on odpowiadał na pytania dotyczące pandemii COVID-19. 

Ludzie lubią teorie spiskowe, bo one wszystko tłumaczą. Poza tym identyfikują winnych. Natomiast ja myślę, że niejednoznaczność przekazu, zmienne informacje, wynikają przede wszystkim z niewiedzy 

- mówił lekarz, zapytany o to, czy koronawirus to tak naprawdę spisek.

Profesor odniósł się również do teorii, jakoby COVID-19 był jedynie nieistniejącym tak naprawdę mitem.

Chciałbym, żeby to była prawda, ale tak nie jest. Spośród moich współpracowników 16 było zakażonych. Kilku z nich miało objawy. Niektórzy dosyć dramatyczne. Wszyscy na szczęście wyzdrowieli i są w świetnej formie, ale proszę sobie wyobrazić, jak czuje się człowiek, który zapada na nieznaną chorobę, jest zakażony wirusem, co do którego, jak on się będzie w organizmie rozwijał, jakie są odległe konsekwencje, nikt nie wie. Ludzie chorują. Ja tych ludzi widzę

- opowiadał lekarz.

Jeśli po słowach specjalisty ludzie dalej mają jakieś wątpliwości, to pozostaje mieć nadzieję, że porzucą je odpowiednio wcześnie, by samemu nie zapaść na tą przerażającą chorobę.