18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec dramatu

Koronawirus to przeszłość? Pandemia ucieka z Polski

04.08.2021  10:33
Koronawirus wynosi się z kraju
Koronawirus wynosi się z kraju Fot: Shutterstock

Koronawirus w Polsce to już przeszłość? Najnowsze dane płynące z Ministerstwa Zdrowia są zaskakująco optymistyczne. Być może dramat czwartej fali pandemii jednak nas ominie.

Koronawirus pokazał wszystkim, jak źle potrafi być na świecie. Przez wiele miesięcy praktycznie nie mogliśmy wychodzić z domu, ale w końcu się to zmieniło. Teraz pandemia powoli wynosi się z kraju.

Koronawirus wynosi się z Polski

Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje statystyki, które pokazują nam, jak obecnie przedstawia się sytuacja Polaków. Chociaż zewsząd płyną ostrzeżenia przed czwartą falą pandemii koronawirusa - to na razie nasza sytuacja wcale nie jest taka zła.

Dziś w Polsce zachorowały na Covid-19 164 osoby, a zmarły 4 osoby, chociaż żaden zgon nie był bezpośrednio spowodowany koronawirusem. Od początku pandemii sumuje się to w drastyczne liczby 2 883 448 chorych i 75 269 zmarłych z powodu tej strasznej choroby.

Miejmy nadzieję, że nasz koszmar ostatecznie się skończył. Procedury szczepienia na Covid-19 wreszcie sprawiły, że możemy się czuć, chociaż odrobinę bezpieczniej. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej