18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest coraz gorzej

Koronawirus uderzył w Łódź. Osoby z objawami są hospitalizowane

29.01.2020  21:39
Koronawirus uderzył w Łódź. Osoby z objawami są hospitalizowane
Koronawirus uderzył w Łódź. Osoby z objawami są hospitalizowane Fot: Pixabay

Koronawirus przeraża nas wszystkich. Zjadliwy patogen z Chin zaczął się rozprzestrzeniać po świecie i wygląda na to, że trafił także do Polski. Z Łodzi napływają niepokojące informacje. 

Koronawirus ma szansę rozpocząć ogromną epidemię, podobną do tej, którą wywołała na świecie grypa hiszpanka. Otwarty świat i wszechobecne podróże samolotami działają na naszą niekorzyść. Niestety, pojawiają się doniesienia, że złośliwy patogen może być już w Polsce.

Koronawirus rozszalał się w Łodzi

Tym razem napływają one do nas z Łodzi. To w jednym z tamtejszych szpitali przebywa informatyk, który ma objawy zakażenia koronawirusem i który wcześniej przebywał w Chinach i (co gorsza) dokładnie w miejscowości, w której szaleje wirus. 

W środę (29 stycznia) około południa do szpitala im. Biegańskiego trafił drugi pacjent z objawami koronawirusa. To Polak, który niedawno był w Wuhan

– informuje Express Ilustrowany. 

Poza 28-letnim mężczyzną, w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi przebywa pacjentka pochodząca z Ameryki, która poczuła się źle w pokoju hotelowym. 52-latka była w Chinach do 17 stycznia, potem pojechała do Indii, a do Polski przyleciała jednym samolotem z trójką studentów Politechniki Rzeszowskiej którzy uciekali z Wuhan. Z uwagi na to, kobieta została objęta nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Łodzi. 

Wobec 28-latka również zastosowano odpowiednie procedury epidemiologiczne. Myślicie, że to wystarczy, by zapobiec tragedii? 

Przeczytaj więcej
Komentarze