18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

plaga piekielna

Koronawirus w Episkopacie Polski! ZARAZA ZNISZCZY KOŚCIÓŁ?

24.06.2020  10:08
Koronawirus w KEP
Koronawirus w KEP Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kościół znów zaatakowany przez koronawirusa. Tym razem patogen dotarł do najwyższych władz - zakaża w Konferencji Episkopatu Polski!

Kolejne zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Od początku epidemii mówi się o tym, że to właśnie w skupiskach najłatwiej "złapać" niebezpieczny patogen, a skupiska to także kościoły i uroczystości kościelne. Ostatnio wykryto koronawirusa u Polaka uczestniczącego w procesji w święto Bożego Ciała, wirus pojawił się już w kilku klasztorach (między innymi u redemptorystów), zabił kilku księży i kilka zakonnic w Polsce. Teraz zaatakował episkopat.

Koronawirus atakuje Kościół

O zakażeniach w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski poinformowała sama KEP na Twitterze. Jak donoszą, zakażonych jest w sumie 8 osób - 5 zakonnic mieszkających w SKEP i trzech pracowników na co dzień mieszkających poza Sekretariatem. Źródłem zakażenia w Episkopacie ma być interesant, który zawitał w budynku na początku czerwca. Po ujawnieniu przez sanepid, że mężczyzna choruje, cały KEP poddano kwarantannie, a wszyscy jego pracownicy zostali przebadani.

Co ciekawe, koronawirusem nie zakaził się od "interesanta" żaden pracownik KEP, który miał z nim bezpośredni kontakt. Wirusa wykryto za to u osób, które się z nim nie widziały. Czy aby na pewno więc to on przyniósł zarazę?

Przeczytaj więcej
Komentarze