18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w szkole?

Koronawirus w Policach? Szkoła zamknięta. 200 osób odizolowanych

03.03.2020  08:42
Koronawirus w Policach? Szkoła zamknięta. 200 osób odizolowanych
Koronawirus w Policach? Szkoła zamknięta. 200 osób odizolowanych Fot: Shutterstock

Kwarantanna w dwóch internatach i szkole w Policach - podała z rana reporterka Radio ZET, Anna Józefowicz. Trzy osoby trafiły do szpitala. Podejrzane są o zarażenie koronawirusem COVID-19.

W nocy z poniedziałku na wtorek służby zdecydowały o przymusowej kwarantannie w dwóch internatach Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Zamkniętych zostało około 200 osób. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronawirusem z Wuhan.

W Policach dwie osoby w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa. Kwarantanna w zespole szkół im. I. Łukasiewicza. Ponad 200 osób w dwóch internatach jest nią objętych, zajęcia w szkole zawieszone do odwołania

- poinformowała reporterka Radia ZET.

Zamknięte i poddane kwarantannie są nie tylko internaty, ale też cały zespół szkół. Placówka, wraz z halą sportową i basenem zostaną zdezynfekowane.

Jak na razie nie wiadomo, jak długo trwać będzie kwarantanna. Jak podaje PAP, dwie osoby zostały z internatu zabrane w nocy karetką. Rano pogotowie przewiozło do szpitala trzecią osobę. Wszyscy mieli bardzo wysoką goraczkę.

Z internatu szkoły w Policach na oddział dziecięcy do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiły w nocy i rano trzy osoby

– poinformował rzecznik prasowy szpitala zakaźnego.

logo Tu się dzieje