18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce?! Dzieci w Krakowie trafiły na oddział zakaźny

27.01.2020  18:13
Koronawirus w Polsce?! Dzieci w Krakowie trafiły na oddział zakaźny
Koronawirus w Polsce?! Dzieci w Krakowie trafiły na oddział zakaźny Fot: Pixabay

Koronawirus, który sieje zniszczenie w Chinach, dotarł do Polski? Do krakowskiego szpitala, na oddział zakaźny przyjęto dwoje dzieci z podejrzeniem tej choroby. 

Koronawirus szaleje w Chinach i zbiera tam śmiertelne żniwo. Teraz docierają do nas informacje, że zjadliwy patogen mógł trafić już do Polski, a co gorsza... również zaatakować niewinnych ludzi.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, do jednego z krakowskich szpitali, na oddział zakaźny, trafiła dwójka dzieci z podejrzeniem koronawirusa. Maluchy pochodzą ze Śląska, a zachorowały, kiedy razem z rodzicami wracały przez Pekin do kraju.

Koronawirus w Krakowie?!

Blady strach padł na rodzinę dzieci i cały Kraków. Koronawirus jest bardzo zaraźliwy i z łatwością przenosi się między ludźmi. 

Miały objawy zakażenia górnych dróg oddechowych. Ale ani wywiad medyczny, ani przebieg choroby nie potwierdza, że mamy do czynienia ze śmiertelnym koronawirusem z Chin

- stara się uspokoić ludzi Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, cytowany przez Wyborczą.

Dzieci zostały przywiezione ze Śląska do Krakowa, ponieważ w ich okolicach nie ma ani jednego oddziału zakaźnego dla najmłodszych.

Pozostaje mieć nadzieję, że infekcja maluchów naprawdę nie okaże się koronawirusem. Niemniej, panika nie jest w tym przypadku niczym dziwnym, zawłaszcza jeśli się wie, jak tragicznie wygląda przebieg tej choroby. 

Przeczytaj więcej
Komentarze