18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe przypadki zakażenia w Polsce!

Już 16 Polaków chorych na koronawirusa!

Wojciech Kozicki
09.03.2020  11:12
Koronawirus w Polsce - liczba przypadków zakażenia COVID-19 rośnie
Koronawirus w Polsce - liczba przypadków zakażenia COVID-19 rośnie Fot: JAROSLAW JAKUBCZAK/ POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Bilans chorych na koronawirusa w Polsce rośnie, nowe i aktualne informacje o chorobie mrożą krew w żyłach. Epidemia atakuje, a media podają, że zakażonych jest już 15 Polaków!

Niedawno Radio ZET podało, że w Polsce koronawirus dopadł 12 osób, ale rząd zapowiadał, że na mężczyźnie z Krakowa, który wrócił z nart we Włoszech, czarna seria się nie skończy. Nagle bilans chorych wzrósł. Odnotowano kolejne 3 przypadki zachorowań. Jak podaje Polsatnews.pl, są to przypadki koronawirusa potwierdzone przez dyrekcję szpitala w Raciborzu. O godzinie 11:00 chorych jest już 15 osób!

Pacjenci są w dobrym stanie. Są w średnim wieku - powiedział w rozmowie z TVN24 dyrektor Szpitala Rejonowego im dr. Józefa Rostka Ryszard Rudnik.

Aktualizacja [godzina 12:10, 09.02.2020]

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji poinformował, że w Polsce odnotowano i potwierdzono 16 przypadków koronawirusa. Zaapelował do Polaków "dużą wrażliwość w kontaktach z osobami starszymi" i prosi o unikanie dużych zgromadzeń, by uniknąć zakażenia.

Chrońmy siebie, ale chrońmy przede wszystkich dookoła. Odpowiedzialność jest karna w sytuacjach poważnych. Apelujemy przede wszystkim o rozsądek, spokój i rozwagę. - ogłosił Szumowski na konferencji prasowej.

Przedstawiciel rządu w poniedziałek szczerze przyznał, że nastąpi dynamiczny wzrost zachorowań i pojawi się wiele nowych przypadków koronawirusa w Polsce.

Jest to w 100 proc. pewne, że będziemy mieli do czynienia z przyrostem zachorowań. Na pewno będziemy mieli dynamiczny przyrost zachorowań. Ważne jest, żeby przestrzegać decyzji administracyjnych, które już są lub będą wydawane. Potrzebna jest pewna mobilizacja i spokój – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. 

W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem w Raciborzu i okolicach odwołano zajęcia w trzech szkołach: Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej oraz Zespole Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej, a także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa w Rybniku - podaje polsatnews.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej