18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe wieści

Hipermutacja koronawirusa. Klęska! Tysiące przypadków dziennie

29.09.2020  20:28
Koronawirus wciąż mutuje
Koronawirus wciąż mutuje Fot: eldar nurkovic/Shutterstock

Koronawirus w Polsce z każdym dniem rośnie w siłę, co jest wyjątkowo złą informacją. COVID-19 dziennie atakuje już ponad tysiąc osób, a będzie tylko gorzej. Specjalista ostrzega, że niedługo w kraju może dojść do masakry.

Koronawirus w Polsce pojawił się zimą i od tej pory nie daje nam spokojnie żyć. Kiedy jeszcze dziennie przybywały setki przypadków, nie panikowaliśmy, ale obserwując teraz tysiące nowych chorych każdego dnia - nie sposób się nie przestraszyć.

Koronawirus w Polsce ulega hipermutacji

Rząd podejmuje kroki, które mają zatrzymać nie drugą, a już trzecią falę pandemii, ale jak na razie nie widać rezultatów. Tymczasem specjalista alarmuje, że przez nierozsądne zachowanie obywateli dochodzi do hipermutacji koronawirusa.

Jeśli nic z tym nie zrobimy, to za dwa tygodnie będziemy mieli pięć tysięcy przypadków dziennie

– podkreślił w rozmowie z TOK FM immunolog, dr Paweł Grzesiowski.

Miejsca zakażeń to aktualnie głównie: szkoły, transport miejski oraz spotkania towarzyskie. Ludzie po wiosennym lockdownie nie mogą się nacieszyć wolnością, którą tak szybko odzyskali.

Niestety, utrzymywanie bliskich kontaktów w różnych grupach doprowadza do sytuacji, w której wirus ma szanse mutować do woli, a tym samym -  stawać się o wiele bardziej niebezpiecznym.

Wiemy, że zakłady pracy również dostarczają zakażeń. Więc to nie jest tak, że myśmy po prostu zaczęli się zarażać na ulicy, przypadkowo w sklepie, tylko mamy w tej chwili znacznie większe nasilenie krążenia wirusa w społeczeństwie i jeśli z tym nic nie zrobimy, to za dwa tygodnie będziemy mieli pięć tysięcy przypadków dziennie

– zauważa ekspert.

Jeśli sami nie zaczniemy dbać o nasze bezpieczeństwo, już wkrótce mogą nas spotkać niesamowicie groźne konsekwencje naszych aktualnych zachowań. Obyśmy w zmianie naszego stylu bycia byli szybsi niż COVID-19.

Przeczytaj więcej
Komentarze