18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce? Kwarantanna w Kielcach, chory wrócił z Włoch

Emilia Waszczuk
25.02.2020  18:18
Koronawirus w Polsce? Kwarantanna w Kielcach, chory wrócił z Włoch
Koronawirus w Polsce? Kwarantanna w Kielcach, chory wrócił z Włoch Fot: Shutterstock

Kolejny podejrzany o zarażenie koronawirusem z Wuhan. 44-letni Polak został poddany kwarantannie w Kielcach. Mężczyzna wrócił z Włoch.

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafił 44-letni mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. Pacjent został od razu przebadany i odizolowany. Pobrane od niego próbki wysłano do państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Pacjent na wyniki badań czeka na oddziale zakaźnym.

Placówka po pojawieniu się pacjenta, ograniczyła przyjęcia. 

Staramy się nie przyjmować pacjentów do planowego leczenia, po to, by mieć w rezerwie dodatkowe miejsca, dla osób z podejrzeniem koronawirusa. Tak, abyśmy mogli osoby z podejrzeniem wirusa odseparować, przeprowadzić kwarantannę i, mam nadzieję, wykluczyć chorobę. Zawsze w takich sytuacjach trzeba mieć miejsca dodatkowe. Nie tylko chodzi o koronawirusa. To działanie standardowe, profilaktyczne

- powiedział dyrektor szpitala Bartosz Stemplewski.

Wrócił z Włoch

44-letni Polak kilka dni temu wrócił z Włoch, gdzie szaleje epidemia koronawirusa. 24-lutego zgłosił się do szpitala z wysoką gorączką i kaszlem.

Koronawirus we Włoszech zabił już 10 osób. Zarażonych jest 322 pacjentów. 20 gmin zostało poddanych przymusowej kwarantannie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej