18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bydgoszcz w panice

Koronawirus już w Polsce? Pacjent sam prosił o pomoc

28.01.2020  13:51
Koronawirus już w Polsce? Pacjent sam prosił o pomoc
Koronawirus już w Polsce? Pacjent sam prosił o pomoc Fot: PxHere

Koronawirus wciąż sieje postrach w Polsce i na świecie. Podejrzenie obecności zjadliwego wirusa w kraju pojawia się już po raz drugi. Tym razem pacjent sam zgłosił się do lekarza. 

Szef Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Bydgoszczy podzielił się z mediami wstrząsającą i przerażającą wiadomością. Turysta z Azji zgłosił się do jednego ze szpitali w regionie.

Koronawirus zaatakował w Bydgoszczy?! 

Chory czuł się bardzo źle - miał podwyższoną temperaturę i typowo grypowe objawy. Dokładnie tak początkowo wygląda zachorowanie na koronawirusa, więc jego niepokój był w pełni uzasadniony.

Jedna osoba przebywa od poniedziałkowego popołudnia w szpitalu w regionie. Była w Azji, ma objawy typowo grypowe i sama zgłosiła się do placówki

- mówił w TVP3 Bydgoszcz Jan Kasprzak, szef Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Bydgoszczy.

Koronawirus jest niesamowicie zaraźliwy i ma szansę stać się drugą hiszpanką. Nic dziwnego, że na całą Bydgoszcz padł blady strach, kiedy na jaw wyszła informacja, że w tym mieście była osoba, która podejrzewa u siebie zakażenie patogenem.

Jak ktoś wraca z obszaru Azji Południowo-Wschodniej i odczuwa jakieś dolegliwości np. podwyższoną temperaturę, objawy typowo grypowe, to jest pod nadzorem epidemiologicznym

- precyzuje Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Sytuacja coraz mocniej się zaostrza. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej