18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia z Wuhan nadciąga

Koronawirus w Polsce? Akcja służb na lotnisku

Wojciech Kozicki
27.02.2020  10:11
Koronawirus w Polsce - mierzenie temperatury i kontrole na lotniskach są skuteczne?
Koronawirus w Polsce - mierzenie temperatury i kontrole na lotniskach są skuteczne? Fot: Twitter/ArturWichniarek18

Koronawirus w Polsce? Chociaż rząd zaprzecza, że w naszym kraju pojawiła się epidemia z Wuhan, to media donoszą, że jest już pierwszy przypadek Covid-19 w Krakowie. Tymczasem do sieci trafiło szokujące nagranie wideo z lotniska Chopina w Warszawie. Czy do Polski przyleciały zarażone osoby?

Koronawirus we Włoszech zbiera śmiertelne żniwo. Aktualny bilans ofiar wynosi tam już 11 osób, a liczba zarażonych rośnie. Tymczasem we wtorek do Polski przyleciał samolot z Neapolu i na pokładzie pojawiły się służby medyczne.

W samolocie przebywał były reprezentant Polski Artur Wichniarek i relacjonował akcję w mediach społecznościowych.

Właśnie wylądowałem w Warszawie z Rzymu i proszę jaka profesjonalna robota. Już na pokładzie samolotu badają nam temperaturę. Zaraz zobaczymy czy czasami zamiast studia nie będzie kwarantanny – pisał Wichniarek na Twitterze.

To standardowe działania, by zapobiec chorobie? Media donoszą, że pierwszy przypadek Koronowirusa już w Polsce odnotowano, chociaż Ministerstwo Zdrowia na konferencji prasowej tego nie potwierdziło. Minister Zdrowia zapowiedział za to, że koronawirus w Polsce pojawi się na pewno i zwrócił uwagę, że w Polsce panuje obecnie o wiele groźniejsza epidemia od koronawirusa z Wuhan.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze