18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Akcja służb w Markach

Koronawirus w Polsce? 2 osoby mają objawy!

Wojciech Kozicki
12.02.2020  08:01
Koronawirus w Polsce-  czy epidemia z Wuhan dotrze nad Wisłę?
Koronawirus w Polsce- czy epidemia z Wuhan dotrze nad Wisłę? Fot: Facebook/China Daily - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus 2019-nCoV nadal się rozprzestrzenia, a liczba ofiar śmiertelnych rośnie i wynosi już ponad 1100 osób. Polskie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że epidemia NA PEWNO dotrze do Polski, a tymczasem do przychodni w Markach pod Warszawą trafiły osoby, które mogą być zarażone!

Koronawirus w Polsce? Jak podaje radiozet.pl, w Markach pod Warszawą do przychodni zgłosiły się 2 osoby, z których jedna była wcześniej w Azji  Objawy wskazują na to, że mogą być chore na tajemnicze zapalenie płuc z Wuhan.

Dziś (11 lutego) do przychodni Eskulap zgłosiły się dwie osoby, które niedawno przebywały w krajach azjatyckich i zasygnalizowały, że źle się czują. W takiej sytuacji zostały już wdrożone przewidziane procedury bezpieczeństwa. Specjalistyczne służby medyczne zabrały obie osoby do szpitala na obserwację. Tam zostaną przeprowadzone badania. Miasto oraz przychodnia są w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (Sanepidem), która jutro opublikuje komunikat w tej sprawie – informuje na Facebooku profil Miasto Marki.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar potwierdził potwierdził, że te osoby mogą być chore na koronawirusa. Media donoszą, że zostały wyprowadzone w maskach z przychodni i przyjął je szpital zakaźny w Warszawie. Przetransportowano je specjalnie zabezpieczoną karetką.

Dyrektor przychodni Eskulap w Markach uspokaja, że pacjenci zostali odizolowani, ale może okazać się, że chorują na zwykłe przeziębienie.

Przeczytaj więcej
Komentarze