18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przylecieli z Chin

Koronawirus w Polsce? Są wyniki badań Polaków!

Wojciech Kozicki
09.02.2020  13:18
Wirus z Chin w Polsce? Epidemia koronawirusa wisi w powietrzu
Wirus z Chin w Polsce? Epidemia koronawirusa wisi w powietrzu Fot: Facebook/China Xinhua News

Koronawirus 2019-nCoV z Chin roznosi się w zabójczym tempie, jest już w Europie. Polska nie jest bezpieczna i rząd zapowiedział, że epidemia z Wuhan wkrótce uderzy także u nas. Tymczasem ze skażonej strefy w Chinach ewakuowano Polaków i wrócili oni już do ojczyzny. Czy są chorzy na tajemnicze zapalenie płuc? Do mediów trafiły już ich wstępne wyniki badań.

Ministerstwo Zdrowia ze stoickim spokojem zapowiada, że koronawirus NA PEWNO pojawi się w Polsce. Tymczasem do Warszawy przylecieli Polacy i Chinka ewakuowani z Chin. W sobotę wylądowali na lotnisku Chopina w Warszawie – czy stanowią zagrożenie epidemiologiczne? Na razie pozostają na obserwacji w szpitalu zakaźnym, ale są już dostępne wyniki wstępnych badań.

Koronawirus - wyniki badań Polaków

RMF FM donosi, że potencjalnie zakażeni Polacy opuścili lotnisko z pomięciem terminala i od razu trafili do szpitala w Warszawie. Po wstępnych badaniach okazało się, że  nie są nosicielami koronawirusa i nie przejawiają żadnych objawów choroby, ale jest jeszcze za wcześnie, by całkowicie wykluczyć możliwość zakażenia.

W poprzednią niedzielę w Polsce wylądowało również 30 Polaków przetransportowanych prosto w Wuhan. Wszystkie przebadane próbki, które od nich pobrano, dały wynik ujemny i żadna z tych osób nie jest chora na koronawirusa, co na konferencji prasowej ogłosił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Czy polskie służby są gotowe na walkę z koronawirusem? Media ujawniły kilka dni temu, że w Polsce badania i kwarantannę przechodzi 35 osób. Kolejnych 480 jest pod nadzorem sanitarnym, który polega na… kontakcie telefonicznym! Tymczasem minister Szumowski uważa, że nie ma się czym martwić i podkreśla, że wirus i tak trafi w końcu do Polski.

Koronawirus prędzej czy później będzie w Polsce i to nie będzie nic nadzwyczajnego. Nie czekamy na to, ale i nie obawiamy się – powiedział Szumowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze