18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus kontra Kościół

Będzie WIELKA MSZA w Polsce. "Kardynał zaprasza"

Wojciech Kozicki
12.03.2020  16:33
Kościół kontra koronawirus - szaleje epidemia, a wielka msza się odbędzie
Kościół kontra koronawirus - szaleje epidemia, a wielka msza się odbędzie Fot: Twitter/Archidiecezja Warszawska

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się jak szalony. We Włoszech rozgrywa się epidemielogiczny horror i zamykane są kościoły. Tymczasem w Polsce nadal będą odbywać się duże msze, a dyspensa wydana przez KEP może być tylko pozorną walką z COVID-19.

W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a Konferencja Episkopatu Polski wydała specjalną dyspensę i zmieniła zasady zachowania na mszy świętej. Czy Kościół naprawdę walczy z COVID-19 w Polsce?

Koronawirus i msza w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Media podają, że mimo zagrożenia koronawirusem, 12 marca 2020 o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie ma odbyć się uroczysta msza z okazji 7 rocznicy wyboru papieża Franciszka. Oprócz ks. kard. Kazimierza Nycza i ks. abp. Stanisława Gądeckiego w kościele będzie obecny emerytowany metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, który ma wygłosić homilię. Jak podaje Radio Maryja, ks. abp Salvatore Pennacchio będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. z udziałem Episkopatu Polski.

Za kilka dni siódma rocznica wyboru papieża Franciszka. Kard. #Nycz zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji @Pontifex_pl. Uroczysta msza święta zostanie odprawiona we czwartek 12 marca o godz. 17:30 w Świątyni Opatrzności - podaje na Twitterze Archidiecezja Warszawska na Twitterze.

Przypominamy, że przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Stanisław Gądecki ostatnio swoją wypowiedzią o koronawirusie, wywołał oburzenie. Twierdził, że kościoły leczą dusze jak szpitale choroby ciała, więc nie wyobraża sobie, by nie odbywały się modlitwy w kościołach.

Media przypominają przypadek "pacjentki 31" z Korei Południowej, która mimo ostrzeżeń, wzięła udział w dwóch mszach i zaraziła ok. 1500 osób. Szacuje się, że nierozważna kobieta jest źrodłem ponad 60% zakażeń w swoim kraju.

Msza w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wywołała oburzenie i ostre komentarze.

W odróżnieniu od pożytecznych, polscy biskupi są szkodliwymi idiotami.n12.03. o 17.30 kard. Nycz organizuje wielką mszę w świątyni Opatrzności Bożej. Bezmyślnie zaprasza „księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne”. Jednym słowem tłum. Dla bezpieczeństwa zdrowo myślących powinno się po mszy nie wypuszczać uczestników i zrobić im 14-dniową kwarantannę pod opieką zapraszającego metropolity - oburzyła się Joanna Senyszyn.

Księża katoliccy właśnie ogłosili, że mimo zakazu szykują potężne zgromadzenie ludzi w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz postanowił narazić życie i zdrowie tysięcy starszych osób i ich rodzin i zaprosił wiernych do przybycia na mszę 0 pisze na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej