18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuchnie epidemia?

Jechali autokarem z chorym na koronawirusa. Gdzie wysiedli?

Wojciech Kozicki
05.03.2020  08:39
Koronawirus w Polsce - epidemia z autokaru?
Koronawirus w Polsce - epidemia z autokaru? Fot: Magdalena Pasiewicz/East News

Koronawirus w Polsce atakuje, pierwszy przypadek wykryto w Zielonej Górze. Pojawiły się nowe informacje na temat zarażonego, którzy przyjechał z Niemiec. Media podały, w których miejscowościach wysiadały osoby, które przebywały z chorym. Czeka nas epidemia totalna?

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce stał się faktem. 66-letni mężczyzna wrócił z karnawału w Niemczech i okazało się, że jest zarażony Covid-19. Został przewieziony karetką z Cybinki do szpitala w Zielonej Górze. Ministerstwo Zdrowia nie chciało początkowo ujawniać informacji na temat trasy przejazdu autobusu, którym podóżował. Media jednak się nie cackają! Jak podaje „Fakt”, chory wrócił z Niemiec autokarem firmy Sindbad

Nie wiadomo, czy pasażerowie po wyjściu zainfekowanego mężczyzny byli wciąż narażeni na zakażenie. Wirusy potrzebują gospodarza. Poza organizmem mogą przy sprzyjających warunkach przetrwać kilka godzin. Nie da się stwierdzić, jak było w tym przypadku – powiedział wielkopolski Inspektor Sanitarny Andrzej Trybusz. (Fakt.pl)

Fakt.pl pisze, że autokar przekroczył granicę w Słubicach, tam chory przesiadł się do samochodu, a autokar pojechał dalej na północ. Kolejne przystanki to Nowograd, Kołobrzeg, Sławno, Lębork, Wejherowo i Gdańsk. W każdej z tych miejscowości z pojazdu wysiadali kolejni pasażerowie. Potwierdzono, że autokarem jechało 3 członków załogi i 45 pasażerów.

Autokar, który realizował wspomniany kurs, od niedzieli pozostaje w Polsce, nie realizował innych kursów i w najbliższym czasie zostanie poddany dezynfekcji. Załoga tego autokaru, tj. obaj kierowcy oraz pilotka czują się dobrze i nie wykazują żadnych niepokojących objawów mogących świadczyć o infekcji wirusowej. Wszyscy zostali poproszeni o zgłoszenie się do miejscowych stacji epidemiologicznych celem zbadania na obecność wirusa COVID-19. Obecnie pozostają w swoich miejscach zamieszkania – podał przewoźnik. (Fakt.pl)

Premier Morawiecki w Polsat News zapewnił, że rząd ustalił już, kto podróżował autokarem z Niemiec i nawiązano kontakt z tymi osobami.

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej