18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Liczba zachorowań wzrośnie!

Epidemia koronawirusa w Polsce. Rząd ma złe wiadomości

Wojciech Kozicki
09.03.2020  10:07
Koronawirus w Polsce - rząd podał aktualne informacje i prognozy
Koronawirus w Polsce - rząd podał aktualne informacje i prognozy Fot: FOT. MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Koronawirus w Polsce atakuje, po weekendzie bilans zakażonych osób wynosi 11, ale na szczęście nie ma jeszcze ofiar śmiertelnych jak we Włoszech i w Chinach. Ministerstwo Zdrowia zapowiada jednak, że epidemia COVID-19 dopiero się zacznie!

Epidemia koronawirusa w Polsce przerośnie polskie służby? Liczba chorych na pewno wzrośnie i rząd tego nie ukrywa. W poniedziałek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w rozmowie w radiowej Jedynce powiedział, że „na pewno będziemy mieli dynamiczny przyrost zachorowań na koronawirusa w Polsce”.

Dworczyk uspokaja, że władze robią wszystko, by zatrzymać rozprzestrzeniania się wirusa z Wuhan w Polsce i zaapelował o wyciszenie sporu politycznego. Niedawno premier Mateusz Morawiecki oświadczył, ile pieniędzy zostanie przeznaczone na walkę z koronawirusem.

U nas mamy oficjalnie potwierdzone 11 przypadków, ale jest to w 100 proc. pewne, że będziemy mieli do czynienia z przyrostem zachorowań. Na pewno będziemy mieli dynamiczny przyrost zachorowań. Ważne jest, żeby przestrzegać decyzji administracyjnych, które już są lub będą wydawane. Potrzebna jest pewna mobilizacja i spokój – powiedział Michał Dworczyk na antenie Jedynki.

Dworczyk zapowiedział, że w poniedziałek Główny Inspektor Sanitarny może podjąć takie decyzje jak np. ograniczenia zagranicznych wycieczek szkolnych, a wiele imprez masowych może zostać odwołanych.

Niektóre media podają, że COVID-19 jest podobny do grypy. Jednak lekarz z Włoch ujawnił prawdę, jaki jest przebieg choroby i w jak makabryczny sposób zabija koronawirus. Okazuje się, że nawet jeśli wygra się z chorobą, mogą pojawić się potworne powikłania.

Objawy koronawirusa:

  •         gorączka
  •         kaszel
  •         duszność
  •         ból mięśni
  •         splątanie
  •         ból głowy
  •         ból gardła

Przebieg COVID-19, podobnie jak w przypadku grypy, jest zróżnicowany: od bezobjawowego, przez łagodną chorobę układu oddechowego, po ciężkie zapalenie płuc z zespołem ostrej niewydolności oddechowej lub niewydolnością wielonarządową – podaje radiozet.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej