18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w imię ojca i syna

Księża przerażeni koronawirusem. Udzielą sakramentu przez telefon

23.03.2020  13:55
Księża przerażeni koronawirusem. Udzielą sakramentu przez telefon
Księża przerażeni koronawirusem. Udzielą sakramentu przez telefon Fot: Shutterstock

Polska przestawia się na pracę zdalną, robią to już nawet księża. We Wrocławiu wymyślili, jak spowiadać wiernych, bez wchodzenia do konfesjonału.

Nastały bardzo trudne czasy. Ludzie boją się nie tylko choroby. Koronawirus SARS-COV-2 sprawił, że wielu z nich nie ma, lub obawia się utraty pracy. Kolejne zakłady zamykają się, a przedsiębiorcom grozi upadek.

Koronawirus uderzył też w kościół. Problemy finansowe ogłosił już najbiedniejszy duchowny w Polsce - Tadeusz Rydzyk. Zaapelował do fanów o wpłaty, bo bez nich zbankrutuje. Ludzie przestają chodzić do kościołów i modlą się w domach. Co jednak z sakramentami? Biskupi co tydzień wydają dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej i pozwolenie na przyjęcie "duchowej eucharystii". Śluby i pogrzeby zostały ograniczone. Ale co ze spowiedzią?

Prymas polski zalecił, by w konfesjonałach zawiesić folię, która uchroni duchownych (ale nie wiernych). Księża z Wrocławia znaleźli jednak dużo bardziej higieniczne i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Jesus Call Center

Księża z Centrum Nowej Ewangelizacji „DON BOSCO” postanowili spowiadać wiernych przez telefon. Założyli "JESUS CALL CENTER", dzięki któremu wierni będą mogli bezpiecznie przyjąć sakrament.

Rozpoczynamy inicjatywę, która w obecnym czasie pandemii ma pomóc w dostępie do sakramentów świętych. Każdy, kto pragnie się wyspowiadać, może zadzwonić, umówić się na spowiedź i wyspowiadać przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych

- poinformowali.

Ponadto Centrum wyznaczyło specjalne godziny mszy, na które zapraszają jedynie osoby młode. Starsi mają pozostać w domach. To jednak nie koniec udogodnień. Duchowni postanowili też pomóc ludziom. Ich Call Center ma mieć w ofercie np. rozmowę z psychologiem czy terapeutą, a nawet przeprowadzanie dłuższej terapii. Chcieliby także dać możliwość zwykłego porozmawiania na różne tematy osobom, które nie mają się w czasach izolacji do kogo odezwać.

Brawo!

Przeczytaj więcej
Komentarze