18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

walka na ostro

BĘDĄ NOWE OBOSTRZENIA! Ministerstwo Zdrowia bezwzględne

02.09.2020  13:12
Koronawirus w Polsce. Będą nowe obostrzenia
Koronawirus w Polsce. Będą nowe obostrzenia Fot: Planeta.pl

Ministerstwo Zdrowia ostro bierze się za walkę z koronawirusem i rozpasaniem wśród społeczeństwa. Zapowiadają nowe restrykcje, których wprowadzenie może mocno zaboleć wielu Polaków.

Kolejna zmiana obostrzeń przed nami? Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie dodatkowych restrykcji, tak, aby zapobiec powstawaniu kolejnych, dużych ognisk zakażeń koronawirusem SARS-COV-2. Będą żądać naszych danych i zakazywać zabawy!

Nowe obostrzenia miałyby objąć wesela i inne imprezy rodzinne. W ostatnich tygodniach to właśnie takie wydarzenia przyniosły największą liczbę nowych zakażeń oraz znacząco poszerzyły liczbę osób objętych kwarantanną. Szacuje się, że zakażeni koronawirusem na weselach to już 10-15 procent wszystkich przypadków!

Nowe ograniczenia w Polsce

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w środę o planach resortu. Oznajmił, że wesela - choć to ważna tradycja w Polsce - stanowią zbyt duże zagrożenie. Problemem jest nie tylko nieprzestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych, ale też ignorowanie obostrzeń dotyczących liczby gości. Stąd też nowy, dość szokujący plan. Ministerstwo Zdrowia myśli nad rejestrowaniem gości weselnych. Przed każdą imprezą państwo młodzi będą musieli podać dane wszystkich oczekiwanych bliskich i znajomych.

Rejestracja wesel i gości to nie jedyna zmiana, która miałaby wejść w życie. Ministerstwo Zdrowia chciałoby także zmiany w dozwolonej liczebności wesel. Już w tej chwili przepisy mogą nastręczyć części przyszłych małżonków wielu trudności. W całej Polsce w czasie pandemii na imprezie weselnej nie może pojawić się więcej niż 150 osób, a w strefach żółtych i czerwonych kolejno 100 i 50.

Nowe obostrzenia - od kiedy?

Jak przyznaje rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, na zmiany w przepisach musimy jeszcze "niestety" poczekać. Resort nie może wprowadzić żadnych zmian bez posiedzenia Sejmu i Senatu.

Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa - przyznał Wojciech Andrusiewicz.

Dodał jednak, że resort zdrowia poważnie rozważa wprowadzenie nowych restrykcji i jeśli nadal pojawiać się będą duże ogniska weselne, będą forsować zmiany w Sejmie.

Nowe plany Ministerstwa Zdrowia są dość zaskakujące. Zaledwie kilka dni temu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiadał bowiem, że wesela są w Polsce zbyt ważne i resort nie planuje nakładać na nie żadnych obostrzeń. Poinformował za to o ważnych zmianach i strategii walki z koronawirusem jesienią. Poza działaniami resortu zdrowia zmienią się także zasady kwarantanny.

Przeczytaj więcej
Komentarze