18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Minister Zdrowia podaje prognozy

Ilu Polaków zachoruje na koronawirusa?

Wojciech Kozicki
11.03.2020  11:15
Koronawirus w Polsce - prognozy i raporty zapowiadają epidemię
Koronawirus w Polsce - prognozy i raporty zapowiadają epidemię Fot: Jacek Dominski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to już epidemia, której nie da się zatrzymać? Czy grozi nam sytuacja jak we Włoszech i w Niemczech? Polscy politycy mówią wprost jakie są prognozy i ile może być przypadków COVID-19.

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. Jakie są prognozy? Jeszcze zanim pojawił się w naszym kraju pierwszy przypadek COVID-19, rząd zapewniał, że NA PEWNO zapalenie płuc z Wuhan dotrze nad Wisłę. Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki przekazał drAmatyczną wiadomość i ujawnił, że „koronawirus w Polsce nie ustąpi”.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski udzielił wywiadu, w którym powiedział, ile może być przypadków zakażenia w Polsce. Nie są to dobre wiadomości. Nie ukrywa już, że szykuje się wzrost liczby zakażeń i „tak po prostu będzie”.

Martwię się o kolejne dni, dlatego że muszę przygotować wszystko na gwałtowny wzrost liczby przypadków. Bo tak jest wszędzie. Za chwilę będziemy mieli 60, 140, 300 przypadków. Pytanie, jakie są odstępy pomiędzy tymi liczbami - mówił w programie "Money. To się liczy" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Tymczasem w Niemczech Angela Markel w parlamencie powiedziała nagle, że zachoruje 60-70% Niemców i podano jaka może być śmiertelność – zapowiada się MASAKRA. Co gorsza, naukowcy ujawnili jak naprawdę przenosi się koronawirus i ich wyniki badań mrożą krew w żyłach.

Czytaj także