18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili kiedy szczyt zgonów!

Już nie zatrzymamy koronawirusa

Wojciech Kozicki
28.10.2020  14:23
Epidemia COVID-19 w Polsce nie chce się zatrzymać
Epidemia COVID-19 w Polsce nie chce się zatrzymać Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus w Polsce atakuje jak wściekły, liczba zakażeń i ofiar śmiertelnych rośnie w zastraszającym tempie. Kiedy koniec epidemii? Najpierw czeka nas kulminacja plagi z Wuhan i jak podają eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, nadciąga morderczy szczyt zachorowań i zgonów?

Liczba zakażeń i ofiar COVID-19  w Polsce każdego dnia przynosi mordercze dobowe rekordy, a Ministerstwo Zdrowia wyraźnie straciło już kontrolę nad epidemią. Najgorsze jednak dopiero przez nami. Przewidywania naukowców z zespołu koronawirusowego Uniwersytetu Warszawskiego (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego), który od początku pandemii przygotowuje prognozy przebiegu pandemii w Polsce, mrożą krew w żyłach.

Koronawirus w Polsce - prognozy

Naukowcy z UW ostrzegają, że  czeka nas szczyt zachorowań na przełomie listopada i grudnia, a pod koniec roku największa liczba ciężkich hospitalizacji i zgonów. Sytuacja najbardziej dramatyczna będzie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Pod koniec grudnia czeka nas bowiem apogeum pacjentów wymagających intensywnej pomocy medycznej.

System opieki medycznej już teraz jest bardzo obciążony i widać wyraźny wzrost liczby wszystkich zgonów w ostatnim czasie. Koronawirus zaczyna powodować od jesieni zauważalnie wyższą śmiertelność w całej populacji - mówi naukowiec – informuje doktor Jakub Zieliński. (rmf24.pl)

Dr Zieliński powiedział wprost, że nie mamy już żadnej kontroli nad epidemią i jedyne co możemy zrobić, to ograniczać ją poprzez obostrzenia. Zwrócił uwagę, że już teraz bada się głównie osoby z mocnymi objawami i drastycznie spadła liczba testów profilaktycznych.

Tymczasem 28 października w środę padł TOTALNY REKORD zakażeń, a szpitale ledwo dają radę. Czy ziści się najczarniejszy scenariusz?

Czytaj także
Przeczytaj więcej