18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Decyzja MON

Wojsko wychodzi na ulice w Polsce

Wojciech Kozicki
19.03.2020  20:45
Polskie wojsko idzie na wojnę z koronawirusem - decyzja MON
Polskie wojsko idzie na wojnę z koronawirusem - decyzja MON Fot: PAWE?L RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce to coraz większe zagrożenie. Liczba osób chorych wciąż rośnie, a wielu obywateli nie przestrzega kwarantanny. Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję – polskie wojsko wkracza do akcji, by walczyć z SARS-CoV-2.

Epidemia koronawirusa w Polsce wymyka się spod kontroli i samo ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego to za mało? Jak podaje polsatnews.pl, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję w sprawie użycia oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do pomocy policji "w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego" w kraju. Decyzja obowiązuje od północy 19 marca.

Wojsko Polskie kontra koronawirus w Polsce

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej na swojej stronie internetowej, do wojny z wirusem w Polsce zaangażowanych jest ponad 2600 żołnierzy wraz ze sprzętem. 1500 z nich ma wspierać funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w ochronie granicy kraju. Żołnierze będą również  wspierać policję w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny.

MON podaje także, że pracę rozpoczęło także przygotowane przez Wojsko Polskie mobilne laboratorium rozpoznania biologicznego, które jest w stanie wykonać 120 testów na koronawirusa dziennie.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisał decyzję, która umożliwi Wojsku Polskiemu udzielanie pomocy Policji. Pomoc dotyczy wsparcia w patrolach na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny. Decyzja jest kolejnym elementem umożliwiającym wsparcie resortu obrony na rzecz administracji cywilnej w walce z rozprzestrzenieniem się koronowirusa. Decyzja nie oznacza, że wojsko zostanie użyte, by pilnować porządku w miastach. – podało MON 19 marca.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze