Koronawirus atakuje w Polsce

Potworny wzrost zachorowań i kolejna śmierć

Wojciech Kozicki
29.03.2020  09:55
Koronawirus w Polsce - nowe i aktualne dane o zachorowaniach
Koronawirus w Polsce - nowe i aktualne dane o zachorowaniach Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce to bezlitosna epidemia i jak na razie przegrywamy wojnę z zapaleniem płuc z Wuhan. Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje, a niedziela 29 marca zaczęła się dramatycznie. Liczba chorych znowu wzrosła. Niestety, wzrosła także liczba ofiar śmiertelnych.

Pandemia koronawirusa w Polsce zbiera śmiertelne żniwo, a aktualne informacje i nowe dane publikowane przez Ministerstwo Zdrowia na Twitterze to znowu złe wiadomości. Bilans zachorowań wzrósł o 79 nowych przypadków, co potwierdziły testy laboratoryjne. W sumie zakażonych jest już 1717 osób.

Liczba zgonów także wzrosła. W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba. Ministerstwo Zdrowia podaje, że ofiarą jest 75-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące i był w stanie ciężkim.

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze