18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wzrost liczby ofiar

Koronawirus zabija Polaków jak Terminator. Nowe dane

Wojciech Kozicki
20.05.2020  10:23
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane - kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane - kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus to uparta bestia. Mimo starań służb i rządu, wciąż sieje w Polsce śmierć, smutek i strach. W środę 20 maja Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane na temat liczby chorych i zmarłych na SARS-CoV-2. Serce pęka.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, a prognozy nie wskazują, by wkrótce miał nastąpić koniec epidemii. Potwierdza to środowy komunikat Ministerstwa Zdrowia na Twitterzeliczba chorych i zmarłych na koronawirusa w naszym kraju znowu wzrosła.

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Testy na koronawirusa potwierdziły, że Mamy 301 nowych przypadków. Niestety, liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się o 5 osób. W sumie w Polsce zachorowało już 19569 osób, a 953 przegrało walkę z chorobą z Wuhan.

Mamy 301 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 19 569/953 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – pisze Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze