18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd go ucisza?

Wirusolog: duży wzrost zachorowań po Wielkanocy

Wojciech Kozicki
12.04.2020  15:54
Koronawirus w Polsce i prognozy po Wielkanocy
Koronawirus w Polsce i prognozy po Wielkanocy Fot: PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East New

Koronawirus w Polsce atakuje, a szczyt zachorowań wciąż przed nami. Chociaż rząd wprowadził liczne ograniczenia i zakazy, to Polacy i tak świadomie stwarzają zagrożeniae i łamią zasady  Profesor Krzysztof Simon ostrzega, że po Wielkanocy nastąpi gwałtowny wzrost zachorowań.

Koronawirus to w Polsce wciąż rosnąca liczba chorych i ofiar śmiertelnych. Rząd ogłosił zakazy i ograniczenia na Wielkanoc, ale minister zdrowia Łukasz Szumowski i premier Mateusz Morawiecki apelują do Polaków przede wszystkim o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. To jednak wiele osób przerasta.

Koronawirus w Polsce po Wielkanocy - prognozy

Wirusolog profesor Krzysztof Simon w programie „Skandaliści” zapowiedział, że po Wielkanocy spodziewa się gwałtownego nasilenia zachorowań w Polsce. Relacjonował, że chociaż policja łapie kierowców na myjniach, to nie zwraca uwagi na grupki ludzi stojące razem na ulicach.

Dzisiaj jechałem rano do pracy i poza mną oraz kurierem, na ulicach nikt nie miał maski ani rękawiczek. Nikt niczego nie przestrzegał. Ciekaw jestem, jak mamy zapanować nad tą epidemią – powiedział profesor Simon. (Polsatnews.pl)

Maseczki i rękawiczki

Wirusolog zaapelował, by nosić rękawiczki i maseczki, bo nie wiemy kto jest zakażony koronawirusem. Sugeruje, by myć ręce jak najczęściej i odkażać je nawet przed wejściem do sklepu.

Ja jestem absolutnie zwolennikiem restrykcji w tym względzie - przed każdym sklepem mycie rąk albo rękawiczki. Każdy z maską niezależnie od kontaktu, bo nikt nie wie kto jest zakażonych, kto nie. Ci co ciężej trafiają do nas, a Ci co mniej, to łażą i robią co chcą  - mówił profesor Simon w „Skandalistach”.

Podkreślił, że nie może się wypowiadać jako konsultant wojewódzki, bo „ma założoną blokadę przez ministerstwo”. Wywiadu udzielił więc jako kierownik oddziału i kierownik kliniki chorób zakaźnych.

Przeczytaj więcej
Komentarze