18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy przypadek, złe wiadomości

Kolejna osoba chora w Polsce. "Koronawirus nie ustąpi"

Wojciech Kozicki
10.03.2020  11:12
Koronawirus w Polsce - aktualne informacje i kolejny przypadek
Koronawirus w Polsce - aktualne informacje i kolejny przypadek Fot: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/East News

Koronawirus w Polsce nadal atakuje. Rośnie liczba chorych, rejestrowane są kolejne przypadki. Tymczasem na konferencji prasowej, minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że jest kolejna osoba zakażona. Ile osób w Polsce jest naprawdę chorych na COVID-19?

Epidemia koronawirusa w Polsce wydaje się nie do zatrzymania. Odbyła się konferencja prasowa, na której na pytania dziennikarzy odpowiadali szef resortu nauki Jarosław Gowin, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ten ostatni powiedział, że liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 18!

Minister nie chciał udzielić więcej informacji o chorej osobie. Wspomniał jedynie, że jest w stabilnym stanie. Więcej informacji zostanie podanych na konferencji Ministerstwa Zdrowia. Wiadomo jedynie, że jest to pacjent z województwa mazowieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że imprezy masowe w Polsce zostają odwołane. Mogą odbywać się bez udziału publiczności jeśli zostanie wydana zgoda wojewody. Przy okazji przekazał dramatyczną wiadomość powołując się na modele i prognozy.

Koronawirus nie ustąpi – zapowiedział Morawiecki kolejne przypadki zachorowań.

To kolejna taka zapowiedź ze strony polityków. W poniedziałek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w rozmowie w radiowej Jedynce powiedział, że „na pewno będziemy mieli dynamiczny przyrost zachorowań na koronawirusa w Polsce”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej