18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stan zagrożenia w kraju

Polska kontra koronawirus. Wojsko na ulicach?

Wojciech Kozicki
15.03.2020  13:43
Informacje o koronawirusie w Polsce - wojsko będzie kontrolować kwarantanny domowe?
Informacje o koronawirusie w Polsce - wojsko będzie kontrolować kwarantanny domowe? Fot: AWE?L RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/East News

Koronawirus w Polsce nadal się rozprzestrzenia, liczba chorych rośnie. Czy epidemia w Polsce może być zatrzymana? Ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, wróciły kontrole na granicach, ale to nie koniec. Na ulicach może pojawić się WOJSKO!

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż w natarciu. Premier Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemicznego, media publikują ostrzeżenia i sugerują kwarantannę. Niestety, zdarzył się kolejny przypadek, gdy osoba podejrzana o zakażenie SARS-CoV-2 uciekła z izolatki. Nie wszyscy podejrzani o zakażenie COVID-19 chcą zostawać w domach. Policja to za mało, na ulice prawdopodobnie wyjdzie wojsko!

Kwarantanna domowa, policja i wojsko

Osoby, które miały kontakt z zarażonymi koronawirusem, są poddawane 14-dniowej kwarantannie. To, czy rzeczywiście przebywają w domach, codziennie sprawdza policja. Okazuje się, że w sobotę objętych kwarantanną było 4500 osób, a 16 z nich zlekceważyło nakaz pozostania w domu. Wkótce kwarantanną objętych będzie znacznie więcej osób i policja może sobie nie poradzić. Szef kandelarii premiera Michał Dworczyk przewiduje, że do kwarantanny może wkrótce trafić nawet kilkadziesiąt tysięcy osób!

 Jak podaje „Wirtualna Polska”, na niedzielnym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego” prawdopodobnie zapadnie decyzja, czy żołnierze pomogą policjantom pilnować odizolowanych osób.

Przypominamy, że za samowolne oddalenie się z miejsca kwarantanny grozi 5 tys. złotych mandatu!

Jak podaje Radio ZET, wojska operacyjne, terytorialsi i Żandarmeria będą wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, podczas patroli i w rozbudowie posterunków. Wojsko udostępni też sprzęt i pojazdy.

Koronawirus - co zrobić gdy pojawią się objawy?

Przeczytaj więcej
Komentarze