18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia, strach i niezły biznes?

Na koronawirusie można zarobić. Płacą za bycie nosicielem

Wojciech Kozicki
27.02.2020  13:28
Koronawirus i choroba to biznes i pieniądze? Chiny zaskakują!
Koronawirus i choroba to biznes i pieniądze? Chiny zaskakują! Fot: Facebook/CCTV

Koronawirus w Polsce to tylko kwestia czasu, warto wiedzieć jakie są objawy i przebieg choroby. Chcecie wykonać badanie i sprawdzić, czy jesteście zakażeni? W Polsce obowiązuje opłata za dobrowolne badania! Tymczasem w Chinach zarażone osoby mogą nieźle zarobić.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został już potwierdzony przez media. Gdy u nas wybucha panika, w Chinach na chorobie można zarobić pieniądze. Jak skłonić chorych żeby z objawami zgłaszali się do lekarza? Władze płacą zakażonym!

Korespondent Polskiego Radia z Chin Tomasz Sajewicz na Twitterze, powołując się na takie media jak Reuters, poinformował, że za koronawirusa w Chinach można zarobić nawet 5600 złotych. Miasto Hubei chce skłonić Chińczyków do badania się, jeśli podejrzewają, że mogą być nosicielami. Jeśli okaże się, że nie mają koronawirusa, zarobią „tylko” 500 złotych.

Tymczasem w Polsce Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie wprowadził opłaty za badania na obecność koronawirusa. Jeśli pacjent zgłosi się na profilaktyczne przebadanie, musi zapłacić 500 złotych.