18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

lawina ruszyła

Już 11 przypadków koronawirusa w Polsce! Są nowi zarażeni

Emilia Waszczuk
08.03.2020  20:54
Już 11 przypadków koronawirusa w Polsce! Są nowi zarażeni
Już 11 przypadków koronawirusa w Polsce! Są nowi zarażeni Fot: Planeta.pl

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach zarażenia koronawirusem SARS-COV-2 w Polsce. Jedna z osób chorujących należy do grupy najwyższego ryzyka.

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o kolejnych trzech przypadkach zachorowań na COVID-19 w Polsce.

Mamy 3 nowe przypadki zarażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie - podali.

Jak podaje resort zdrowia, kobieta z województwa śląskiego to osoba "w sile wieku". Pacjentka znajdowała się w domowej kwarantannie. Gdy poczuła się gorzej, została od razu przewieziona do szpitala i przebadania.

Mężczyzna z Wrocławia jest osobą z wysokiej grupy ryzyka - to człowiek starszy, który zaraził się koronawirusem po kontakcie z bliską osobą. Ta hospitalizowana jest za granicą. W Warszawie COVID-19 stwierdzono u osoby młodej, która wróciła kilka dni temu z Włoch.

11 chorych w Polsce

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, służby sanitarno-epidemiologiczne sprawdzają, z kim kontaktowali się pacjenci. Wszystkie osoby, które miały z nimi do czynienia, zostaną objęte kwarantanną.

W Polsce stwierdzono już 11 przypadków zarażeń koronawirusem SARS-COV-2. Pacjenci hospitalizowani są w szpitalach w Zielonej Górze, Ostródzie, Warszawie, Raciborzu, Szczecinie i Wrocławiu.

Według danych z niedzieli rano, w Polsce hospitalizowanych jest w związku z koronawirusem 146 osób, 1 548 osób poddano kwarantannie domowej, a 6409 objęto nadzorem Sanepidu.