18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koszmar epidemii trwa. 26 DPS-ów w kwarantannie

23.06.2020  10:05
Koronawirus w Polsce. 26 DPS-ów w kwarantannie
Koronawirus w Polsce. 26 DPS-ów w kwarantannie Fot: Shutterstock

Koronawirus wcale nie zniknął - wręcz przeciwnie, czai się i atakuje w Polsce. Minister rodziny Marlena Maląg poinformowała o stanie epidemii w Domach Pomocy Społecznej.

Masowe zakażenia w szpitalach i DPS-ach spędzały sen z powiek Polakom i rządowi jeszcze w kwietniu i maju. Jak jest dzisiaj? Ciągle w Polsce pojawiają się nowe ogniska koronawirusa, niestety, zarówno obywatele jak i rządzący zapomnieli o epidemii i jej skutkach.

Polacy mimo obowiązku noszenia maseczek i zachowywania dystansu społecznego, nie przestrzegają zasad. Politycy z kolei są święcie przekonani (lub próbują przekonywać, licząc na społeczną amnezję), że wszystko jest w porządku, a oni od początku panują nad koronawirusem.

26 DPS-ów w kwarantannie

Rano w Polskim Radiu 24 pojawiła się minister rodziny Marlena Maląg. Pani polityk zapewniała, że epidemia koronawirusa w Polsce została opanowana i właściwie nie mamy czym się przejmować.

Jak przyznała, pensjonariusze aż 26 Domów Pomocy Społecznej przebywają w kwarantannie. Mimo to nie widzi żadnego problemu. - Sytuacja epidemiologiczna jest pod kontrolą. Wszystkie domy otrzymują wsparcie - przekonywała.

Przy okazji odniosła się do przeszłości. W pierwszych tygodniach epidemii z DPS-ów docierały do obywateli kolejne tragiczne informacje. Pensjonariusze zostawali pozostawiani sami sobie, brakowało personelu (opiekunowie poddawani byli kwarantannie i chorymi oraz starszymi ludźmi nie było się komu opiekować), a w placówkach brakowało wszystkiego - nawet takich podstaw, jak maseczki ochronne czy rękawiczki.

Teraz pani minister Maląg twierdzi, że to wszystko... nieprawda. Opozycja przedstawiała opinii publicznej fałszywe informacje - rząd od początku dba o najsłabszych.

Sytuacja jest całkowicie pod kontrolą od samego początku. W przestrzeni publicznej była informacja opozycji, jak to DPS-y pozostawione są same sobie. Nic bardziej mylnego. To jest niegodne, by w ten sposób mówić, bo właśnie rząd wspierał od samego początku pandemii osoby słabe, potrzebujące, przebywające w domach pomocy społecznej

- przekonywała w Polskim Radiu.

Przeczytaj więcej
Komentarze