18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuchnie epidemia w Polsce?

Może mieć wirusa, jechała pociągiem. Sanepid ostrzega!

Wojciech Kozicki
15.03.2020  17:07
Epidemia koronawirusa w Polsce - kto miał bliski kontakt z kobietą z pociągu?
Epidemia koronawirusa w Polsce - kto miał bliski kontakt z kobietą z pociągu? Fot: Marek Szandurski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Liczba zakażonych wynosi już 111, a 3 pacjentów z COVID-19 zmarło. Służby starają się zapanować nad epidemią i odizolować osoby, które mogły mieć kontakt z chorymi! Tymczasem okazało się, że kobieta prawdopodobnie zakażona SARS-CoV-2 podóżowała w Polsce pociągiem.

Pandemia koronawirusa szaleje, a polskie służby stają się zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Jak na razie potwierdzono 111 przypadków, ale zapewne ta liczba wzrośnie. Tymczasem w województwie lubuskim sanepid poszukuje kobiety, która podróżowała pociągiem i miała objawy koronawirusa.

Kobieta wsiadła do pociągu na stacji Zgorzelec Miasto. Po pojawieniu się u niej niepokojących objawów podróż wstrzymano w Ruszowie, a kobietę przewieziono do szpitala – informuje rzecznik prasowy lubuskiego zakładu POLREGIO Paweł Nijaki. (gazetalubuska.pl)

„Gazeta Lubuska” podaje, że kobieta była ostatnio w Niemczech, a 14 marca jechała  o godzinie 11.07 pociągiem POLREGIO nr 67633 relacji Görlitz – Zielona Góra. Trafiła na oddział zakaźny, ponieważ wymiotowała i miała gorączkę. Sama przyznała, że może być chora na koronawirusa.

Sanepid stara się znaleźć osoby, które podróżowały razem z kobietą. Chodzi o wszystkie osoby jadące w sobotę, 14 marca br. o godzinie 11.07 pociągiem nr 67633 relacji Görlitz – Zielona Góra, wsiadające na stacji Zgorzelec i wysiadające na stacjach: Jędrzychowice, Lasów, Pieńsk, Węgliniec, Stary Węgliniec, Jagodzin, Ruszów – informuje Onet.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze