18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus nas zmasakruje?

Polska jest gotowa na epidemię? Szokujące informacje

Wojciech Kozicki
25.02.2020  13:32
Koronawirus w Polsce - jak kraj zabezpiecza się przed epidemią?
Koronawirus w Polsce - jak kraj zabezpiecza się przed epidemią? Fot: Facebook/China Daily

Koronawirus we Włoszech, jak podają oficjalne dane i raporty, zabił już 7 osób. Liczba ofiar prawdopodobnie wzrośnie, bo zakażonych jest ponad 220 osób. Czy Polska jest gotowa na wybuch epidemii z Wuhan?

Epidemia koronawirusa szaleje, rośnie śmiertelność. Chiny poległy, żadne środki nie zdołały zatrzymać epidemii, a wirus COVID-19 z Wuhan morduje obecnie we Włoszech. Polski rząd zapowiedział oficjalnie, że zabójcze zapalenie płuc NA PEWNO dotrze do Polski. Czy polskie służby są gotowe na walkę z wirusem?

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na konferencji prasowej uspokajał, że Polska jest gotowa na koronawirusa i mamy m.in. specjalistyczne laboratoria, które zajmą się chorymi. Będziemy nawet wysyłać maseczki do Chin! Tymczasem lekarze uważają, że nasz kraj nie jest gotowy, by walczyć z koronawirusem. Szykuje się masakra?

Koronawirus w Polsce - czy jesteśmy przygotowani?

Dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie dr Dorota Gałczyńska-Zych powiedziała „Rzeczpospolitej”, że Polska jest na koronawirusa przygotowana jedynie teoretycznie. Prawdziwym sprawdzianem będą pierwsze przypadki zachorowań w Polsce, które pojawią się wkrótce.

Pisaliśmy już wcześniej o osobach, które były podejrzane o zarażenie koronawirusem i poddano je kontroli medycznej… przez telefon. RP.pl pisze o pacjentach wracających z Chin, których polskie szpitala odsyłają do domów. Nie bierzemy też przykładu z innych krajów i nie odwołujemy imprez międzynarodowych takich jak np. impreza e-sportowa Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach.

Masek przeciwwirusowych nie można dostać od miesiąca. Nawet gdybyśmy chcieli kupić je za własne pieniądze. Część lekarzy otwarcie mówi, że jeśli nie będziemy mieli środków ochronnych, a pojawi się wysyp pacjentów z niewydolnością oddechową, nie przyjdą do pracy – ostrzega anestezjolożka z dużego szpitala na Mazowszu. (RP.pl)

Informacje o koronawirusie

Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych Profesor Robert Flisiak, w rozmowie z RP podejrzewa, że w szpitalach brakuje masek i kombinezonów, bo do tej pory na nich ostro oszczędzano. Teraz w hurtowaniach sprzętu brakuje pomimo ostrzeń przed epidemią, które pojawiły się miesiąc temu.

To biologiczna trzecia wojna światowa. Jej rozmiary poznamy w boju – przewiduje Gałczyńska-Zych. (RP.pl)

Jakie są objawy koronawirusa?

GIS na swojej stronie internetowej wydało ostrzeżenie przed wirusem SARS-CoV-2. Informuje, że objawy choroby to objawy infekcji dróg oddechowych. Każda osoba z podejrzeniem choroby "powinna być hospitalizowana w oddziale zakaźnym (obserwacyjno-zakaźnym) z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego".

Objawy koronawirusa:

  • gorączka
  • kaszel
  • duszności
Czytaj także
Przeczytaj więcej