18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska wraca do życia! Rząd zapowiada "odmrożenie", SĄ KONKRETY

19.05.2020  20:06
Jadwiga Emilewicz zapowiada całkowite odmrożenie gospodarki
Jadwiga Emilewicz zapowiada całkowite odmrożenie gospodarki Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Koniec obostrzeń w Polsce? Już za chwilę wielkie zmiany - wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała całkowite odmrożenie gospodarki.

Epidemia koronawirusa męczy Polaków. W kraju powoli znoszone są kolejne obostrzenia, minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział już zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Teraz ważne, pozytywne informacje przekazała Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier i minister rozwoju twierdzi, że już wkrótce czeka nas całkowite odmrożenie polskiej gospodarki. Zanim ono jednak nastąpi, czeka nas kilka etapów znoszenia obostrzeń i zakazów.

Polska wraca do życia

Minister Łukasz Szumowski twierdzi, że wkrótce liczba zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 zacznie spadać, a epidemia powoli będzie wygasać. Rząd chce więc przywrócić Polskę do życia. Już od 1 czerwca możliwe jest otwarcie kin, teatrów, siłowni czy salonów masażu. W połowie czerwca (15.06) prawdopodobnie otwarte zostaną polskie granice.

Kolejny etap, to całkowite odmrożenie gospodarki - mówi "Pulsowi Biznesu" Emilewicz. Rząd chciałby, by doszło do tego 1 lipca.

Dziś nikt z pełną odpowiedzialnością nie powie, że nastąpi to 1 lipca, choć w tym kierunku zmierzamy. Otwieramy ją poszczególnymi etapami, co jest uwarunkowane oceną sytuacji epidemicznej dokonaną przez Ministerstwo Zdrowia i premiera

- powiedziała Emilewicz.

Z dobrymi wieściami idą też te gorsze i ostrzeżenia. Minister zapowiedziała, że mimo odmrożenia, w Polsce nadal obowiązywać będą podstawowe zasady bezpieczeństwa - w tym zachowanie dystansu społecznego oraz zakaz imprez masowych. Musimy też być przygotowani na najgorsze - jeśli koronawirus uderzy znowu, możliwe jest ponowne nałożenie obostrzeń i zamknięcie się kraju.

logo Tu się dzieje