18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ministerstwo Zdrowia ujawnia termin!

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce?

Wojciech Kozicki
17.09.2020  11:57
Ministerstwo Zdrowia zapowiada koniec epidemii koronawirusa w Polsce
Ministerstwo Zdrowia zapowiada koniec epidemii koronawirusa w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, a liczba chorych i ofiar śmiertelnych rośnie. Kiedy koniec epidemii COVID-19 w naszym kraju? Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wie kiedy pokonamy SARS-CoV-2.

Epidemia koronawirusa w Polsce nasila się, a w środę 17 kwietnia liczba chorych i ofiar śmiertelnych potwornie wzrosła. Tymczasem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ma już prognozy kiedy Polska pokona epidemię. Kluczem do zwycięstwa ma być szczepionka na COVID-19.

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce?

Jeśli pojawi się szczepionka przeciw COVID-19 to ten łańcuch powinniśmy przerwać i tej epidemii nie będzie. Tylko szczepionka może nam to zagwarantować. Jestem przekonany, że w pierwszej połowie przyszłego roku to wszystko będzie opanowane – ujawnił Kraska w Polskim Radiu 24.

Kraska ma nadzieję, że szczepionka na COVID-19 będzie dostępna jeszcze w 2020 roku. Potwierdza, że prace nad nią są bardzo zaawansowane. Zwrócił też uwagę, że produkowanie szczepionki to nie proces fabryczny i wymagane są liczne testy, by preparat był bezpieczny. Ujawnił, że firmy produkujące szczepionkę na koronawirusa powiadomiły polski resort zdrowia, że „na przełomie roku ta szczepionka powinna się już pojawić”.

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała termin do kiedy obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Eksperci zwracają uwagę, że nawet jeśli na rynek w przyszłym roku trafi 100 milionów dawek szczepionki na COVID-19, sytuacja epidemiczna niekoniecznie się uspokoi.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze