18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia w kraju

Koronawirus w Polsce. Kim są nowi zakażeni?

07.03.2020  18:17
Koronawirus w Polsce. Kim są nowi zakażeni?
Koronawirus w Polsce. Kim są nowi zakażeni? Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus dotarł już do Polski, ku przerażeniu i rozpaczy naszych rodaków. Pojawia się pytanie, kim są nowi zakażeni patogenem i jaki jest ich stan?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski od początku zapowiadał, że Polska nie uniknie walki z koronawirusem i w końcu zawita on w nasze progi. Pacjentem zero był mężczyzna, który aktualnie przebywa w zielonogórskim szpitalu. 

Koronawirus w Polsce. Kim są zakażeni? Jaki jest ich stan?

Mamy kolejne 5 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Kim są pacjenci, którzy zasiali w rodakach potężne ziarno niepokoju i jaki obecnie jest ich stan? Jednym z zakażonych jest 26-latek z Wrocławia, którego stan oceniano jako dobry. Mężczyzna podróżował z Wielkiej Brytanii samolotem linii Ryanair. Mógł zarazić wiele osób, które leciały razem z nim. Służby bacznie się im przyglądają.

Dziś Polską wstrząsnęła wieść o szóstym zakażonym. Jest nim obywatel Niemiec, który obecnie przebywa w szpitalu w Ostródzie. Jak ustalono, podróżował on jednym autobusem z "pacjentem zero". Jego stan określany jest również jako dobry. 

Wśród zakażonych jest również starsze małżeństwo ze Szczecina. 63-latka i jej 65-letni mąż przebywają na oddziale zakaźnym. Para zaraziła się koronawirusem we Włoszech. Dwie pozostałe osoby również podróżowały z "pacjentem zero". 

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla, że nie ma zagrożenia życia dla osób, które zachorowały w Polsce. Stan wszystkich określa jako "względnie dobry".