18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złe wieści

Kolejny pacjent z koronawirusem trafił na OIOM! Lekarze walczą

Emilia Waszczuk
11.03.2020  15:29
Kolejny pacjent z koronawirusem trafił na OIOM! Lekarze walczą
Kolejny pacjent z koronawirusem trafił na OIOM! Lekarze walczą Fot: Shutterstock

Jeden z polskich pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-COV-2 trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Mężczyzna został podpięty do respiratora.

W środę po godzinie 14 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zarażeń koronawirusem SARS-COV-2. W sumie w Polsce COVID-19 zdiagnozowano już u 27 osób, w tym u jednego dziecka (Cieszyn).

Niestety, stan części pacjentów nie jest dobry. O życie walczy między innymi pacjentka szpitala w Poznaniu - kobieta jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Również stan mężczyzny leczonego we Wrocławiu określany jest jako ciężki. 

Pacjent na OIOMie

W środę poinformowano o pogorszeniu zdrowia trzeciego zarażonego koronawirusem. Mowa o pacjencie z Krakowa, który został przewieziony na OIOM.

Mężczyzna przebywa w szpitalu zakaźnym im. S. Żeromskiego. We wtorek został przeniesiony na oddział intensywnej opieki medycznej i podłączony do respiratora. Wcześniej wystąpiły u niego poważne problemy z oddychaniem.

W środę, w rozmowie z PAP, informacje te potwierdziła rzeczniczka placówki, Anna Górska. Kobieta zaznacza, że stan pacjenta powoli ulega poprawie i jest stabilny.

Przeczytaj więcej
Komentarze