18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia: liczba chorych znowu wzrosła!

Wojciech Kozicki
26.03.2020  17:55
Liczba chorych na koronawirusa w Polsce - nowe i aktualne dane
Liczba chorych na koronawirusa w Polsce - nowe i aktualne dane Fot: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Tak jak zapowiadał minister zdrowia Łukasz Szumowski w Sejmie, liczba chorych będzie rosła. Niestety, podano nowe informacje i bilans zakażeń wzrósł dzisiaj po raz kolejny.

Epidemia koronawirusa w Polsce bezlitośnie się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny opublikowało aktualne dane o licznie zachorowań na Twitterze. Niestety, nastąpił wzrost i aktualna liczba chorych na COVID-19 w Polsce to już 1163. Oznacza to wzrost o 43 przypadki

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1163/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla w wywiadach, że szczyt zachorowań w Polsce dopiero nadciąga możliwy jest u nas scenariusz wloski albo hiszpański. Nie można tego wykluczyć. Jego zdaniem nie pomoże żadna ilość sprzętu, jeśli Polacy nie będą odpowiedzialni i zaapelował, by nie wychodzić z domu bez potrzeby.

Jeśli zachowamy dyscyplinę i jeśli będziemy w domu, jeśli nie będziemy się spotykali bez naprawdę niezbędnej potrzeby, to tutaj żadnej gwarancji nie można dać, ale jeśli będziemy się zachowywać solidarnie i z życzliwością wzajemną, ale z dystansem, wtedy mamy szansę spłaszczyć tę krzywą na tyle, żeby każdy pacjent miał szansę na leczenie – powiedział Szumowski. (Gazeta.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze