18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirusokalipsa

Armagedon w Polsce! W sklepach półki puste jak za komuny!

Emilia Waszczuk
11.03.2020  20:40
Koronawirus w Polsce. Ludzie szturmują sklepy. Półki puste
Koronawirus w Polsce. Ludzie szturmują sklepy. Półki puste Fot: Zdjęcie czytelnika

Istne szaleństwo opanowało Polaków. Po kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem i ostrej reakcji rządu ludzie rzucili się na sklepy. Półki świecą pustkami!

Koronawirus SARS-COV-2 dotarł do Polski. Pierwszy przypadek zarażenia odnotowano 4 marca. Zaledwie tydzień później Polaków ogarnęła kompletna panika.

W środę rząd poinformował o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni, ludziom dorosłym zalecił pracę zdalną, zawiesił działanie instytucji kulturalnych. Wcześniej politycy zdecydowali o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Restrykcjom nie podlega jedynie kościół, który wbrew wszelkiej logice, planuje jeszcze zwiększyć liczbę mszy świętych i gromadzić wiernych w świątyniach.

Ludzie wpadli w panikę

Zarządzenia polityków wywołały przerażenie w obywatelach. Jest tak źle, że zrobienie podstawowych zakupów graniczy z cudem. Z półek w ekspresowym tempie zniknął już nie tylko suchy prowiant... znika z nich dosłownie wszystko.

Tymczasem minister rozwoju apeluje do Polaków: informacje o zamknięciu sklepów to jedynie plotka. Nie mamy takich planów, proszę nie panikować.

Stanowczo dementuję pojawiające się fakenewsy. Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych  placówek handlowych!

- napisała na Twitterze Jadwiga Emilewicz.