18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie stan nadzwyczajny?

Szumowski zapowiada przywrócenie restrykcji w Polsce

Emilia Waszczuk
05.05.2020  16:50
Szumowski zapowiada przywrócenie restrykcji w Polsce
Szumowski zapowiada przywrócenie restrykcji w Polsce Fot: Jakub Kaminski/East News

Epidemia w Polsce nie gaśnie. Minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że w najbliższym czasie prawdopodobne jest ponowne wprowadzenie dużych ograniczeń.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski pojawił się w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Polityk rozmawiał oczywiście o koronawirusie i sytuacji Polaków w związku z epidemią. Niestety, nie miał dla nas zbyt wielu dobrych informacji - zawyrokował między innymi ponowne wprowadzenie części niewygodnych i uciążliwych ograniczeń.

Szumowski odniósł się do niepokojącej sytuacji w polskich sklepach. Już przed majówką Polacy poszli na zakupy, by w weekend majowy opuścić domy. 4 maja otworzyły się galerie handlowe, a tłumy ruszyły na upragnione zakupy. To może oznaczać nagły skok liczby zakażeń koronawirusem.

Znów ograniczenia w poruszaniu się

Minister zdrowia sytuacją jest oczywiście zaniepokojony i już zapowiedział, że lada dzień możemy spodziewać się ponownego wprowadzenia poważnych restrykcji. 

To niemożliwe, by wrócić do tak dużego "zamrożenia", jakie wprowadziliśmy w poprzednich tygodniach. Taśma może jednak pójść do tyłu, a na pewno zatrzymać w przewijaniu do przodu. To znaczy, że kolejny etap luzowania obostrzeń może zostać zamrożony. Być może jakieś restrykcje w poruszaniu się mogą zostać wprowadzone

- powiedział w TVN.

Jak dodał, może to być niezbędne, by Polska w końcu wydostała się z epidemii.

W końcu celem jest doprowadzenie do takiego stanu, by w sposób możliwe bezpieczny - choć on nigdy nie będzie całkowicie bezpieczny - wrócić do nowej normalności. Czyli do pracy, do wyjścia na ulicę - powiedział.

logo Tu się dzieje