18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

I'm lovin' it

McDonald's zamknięty przez koronawirusa! Pracownik w kwarantannie

Emilia Waszczuk
10.03.2020  21:13
McDonald's zamknięty przez koronawirusa! Pracownik w kwarantannie
McDonald's zamknięty przez koronawirusa! Pracownik w kwarantannie Fot: Shutterstock/enchanted_fairy

Jedna z restauracji McDonald's w Poznaniu została zamknięta do odwołania i przechodzi dezynfekcję. Jej pracownik mógł zarażać klientów koronawirusem.

Coraz więcej niepokoi w Poznaniu. Po tym, jak do szpitala zakaźnego trafiła tam 57-latka, miasto boi się epidemii. U pacjentki stwierdzono koronawirusa SARS-COV-2. Kobieta jest w stanie ciężkim, co niepokojące - w ostatnim czasie nie wyjeżdżała z kraju.

Początkowo pacjentka leczona była w Puszczykowie i nikt nie podejrzewał u niej koronawirusa. Dopiero gdy jej stan się pogorszył i doszło do niewydolności płucnej, została poddana specjalnym testom.

McDonald's zamknięty

Jak się okazuje, w jednej z restauracji McDonald's w Poznaniu pracuje syn kobiety. Młody mężczyzna mógł być zarażony koronawirusem i przekazywać go dalej. Trafił już do kwarantanny, a restaurację zamknięto.

Wdrożyliśmy prewencyjnie procedurę zamknięcia restauracji przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu w celu dezynfekcji

- powiedziała w rozmowie z Radiem Poznań Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonalds.

Po dezynfekcji restauracja zostanie otwarta z nową załogą, co do której będzie pewność, że nie miała kontaktu z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Pracownicy restauracji zostali poproszeni o pozostanie w domach na kwarantannie - dodała.

W sumie, po kontakcie z młodym mężczyzną, kwarantannie poddanych jest 40 osób. Nie wiadomo niestety, z iloma klientami mógł mieć kontakt potencjalny zarażony. O sprawie wie już miejscowy sanepid.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze