18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

epidemia szaleje

Ministerstwo Zdrowia alarmuje. Maseczki OBOWIĄZKOWE w Polsce

17.06.2020  12:36
Maseczki obowiązkowe. Komunikat Ministerstwa Zdrowia
Maseczki obowiązkowe. Komunikat Ministerstwa Zdrowia Fot: Mateusz Jagielski/East News

Koronawirus nie opuszcza Polski, ale Polacy o nim zapomnieli? Ministerstwo Zdrowia alarmuje: maseczki są obowiązkowe.

Epidemia w większości europejskich krajów wygasa, w Polsce się rozkręca. We wtorek wykryto kolejne potężne ognisko, liczba nowych zakażonych rośnie niemal w każdym województwie, a dzienny przyrost przypadków przekroczył w środę pół tysiąca.

Rząd zniósł niemal wszystkie ograniczenia i szybko możemy tego pożałować. Ludzie przestali się bać, zdjęli maseczki i za nic mają sobie zalecenia dystansu. Ministerstwo Zdrowia podjęło więc kolejne kroki.

Maseczki obowiązkowe

W środę resort zdrowia poinformował o OBOWIĄZKU noszenia osłon na twarzy (maseczek, przyłbic lub części ubrania zasłaniającej usta i nos). Każdy mieszkający lub przebywający na terenie Polski jest zobowiązany do przestrzegania tej zasady w przestrzeniach zamkniętych (np. sklepy czy środki transportu zbiorowego), a także w tłumach i miejscach, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego.

Z noszenia maseczek zwolnione są niektóre osoby. Kto? Ministerstwo Zdrowia wyszczególnia tu ludzi z trudnościami oddychania, zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną i osoby niezdolne do samodzielnego ich włożenia i zdjęcia.

Przeczytaj więcej
Komentarze