18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia atakuje!

Ministerstwo Zdrowia szokuje. Zapowiada korona-masakrę!

Wojciech Kozicki
06.08.2020  19:45
Koniec bajek i uspokajania? Ministerstwo Zdrowia zapowiada wzrost liczby przypadków koronawirusa
Koniec bajek i uspokajania? Ministerstwo Zdrowia zapowiada wzrost liczby przypadków koronawirusa Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce atakuje jak wściekły, liczba chorych i zmarłych każdego dnia dramatycznie rośnie. Premier Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniają jednak, że wszystko jest pod kontrolą. Tymczasem w czwartek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział wprost – będzie znacznie więcej przypadków COVID-19.

Epidemia koronawirusa w Polsce wydaje się nie do zatrzymania. W czwartek 6 sierpnia padł kolejny dobowy rekord zakażeń. Co więcej, jeden z polityków obozu rządzącego ujawnił jak PiS i Szumowski kłamią w sprawie walki z koronawirusem. Również rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz pozwolił sobie na chwilę szokującej szczerości.

Liczba chorych na koronawirusa w Polsce WZROŚNIE!

Andrusiewicz nie owija w bawełnę. Ostrzegł, że liczba przypadków koronawirusa na Śląsku rośnie i w piątek przybędzie wielu nowych chorych. Tłumaczył, że nie podano jeszcze wszystkich przypadków z badań przesiewowych w kopalni Chwałowice i Bielszowice.

To jest ok. 1600-1700 testów przesiewowych w tych dwóch miejscach, więc musimy się spodziewać, że jutro wynik ze Śląska może być w okolicach 200 przypadków. Liczymy, że do końca tygodnia zakończymy raportowanie przesiewów z kopalń, więc w przyszłym tygodniu pewnie na ten wynik będą jeszcze rzutować rodziny (górników) z kwarantanny – powiedział Andrusiewicz. (Radio ZET)

W najbliższych dniach zakończy się również raportowanie zakażeń z zakładu drobiarskiego, gdzie zachorowało kilkaset osób. W Małopolsce badania przesiewowe będą dodatkowo przeprowadzone w dużych zakładach pracy. To oznacza, że lada moment liczba wykrytych przypadków koronawirusa może być szokująca!

Dotychczas w Polsce potwierdzono 49 515 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1774 chorych na Covid-19 - przypomina radiozet.pl

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze