18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szpitale postawiono na nogi

Koronawirus w Polsce. Mnożą się podejrzenia choroby, kolejne przypadki

30.01.2020  17:27
Koronawirus w Polsce. Mnożą się podejrzenia choroby, kolejne przypadki
Koronawirus w Polsce. Mnożą się podejrzenia choroby, kolejne przypadki Fot: Flickr

Koronawirus nie przestaje nas przerażać. W Polsce pojawia się coraz więcej podejrzeń wystąpienia tej strasznej choroby. Wygląda na to, że nie możemy czuć się bezpiecznie. 

Koronawirus rozszalał się w chińskim mieście Wuhan, ale szybko wyszedł poza jego granice. Spływa do nas coraz więcej informacji o zachorowaniach w różnych częściach świata. Niestety, w Polsce również nie możemy czuć się bezpiecznie.

Mnożą się bowiem podejrzenia wystąpienia koronawirusa również w naszym kraju. Kolejne osoby są badane w Gdańsku i we Wrocławiu, gdzie dotąd nie wystąpiło żadne podejrzenie. Służba zdrowia znajduje się w stanie najwyższej gotowości. 

Koronawirus w Polsce? Kolejne podejrzenia

Na razie żadnego przypadku koronawirusa w Polsce nie potwierdzono, ale kolejne podejrzenia rzucają na obywateli blady strach. Patogen roznosi się szybko i jest bardzo zaraźliwy, jedno wystąpienie wystarczy do tego, by rozpętała się epidemia.

Onet informował w czwartek o mężczyznach, którzy z podejrzeniem choroby znajdują się w Gdańskim szpitalu. Przylecieli oni z Szanghaju do Gdańska (z przesiadką w Amsterdamie). Zająć się ma nimi Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych. W tej samej placówce są już dwie inne osoby, u których również podejrzewano wirusa z Chin. 

Pojawiło się również podejrzenie wystąpienia koronawirusa na Dolnym Śląsku. Mieszkający od 13 lat w Polsce obywatel Chin, wrócił z Wuhan 23 stycznia. Obecnie jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego. 

Rodzi się już tylko pytanie, o ilu takich przypadkach nie mamy bladego pojęcia i to pytanie jest zdecydowanie najbardziej przerażające w całym zamieszaniu. 

Przeczytaj więcej
Komentarze