18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szkoła zamknięta

Nauczycielka z podejrzeniem koronawirusa. Mogła pozarażać uczniów!

Emilia Waszczuk
25.02.2020  20:39
Nauczycielka z podejrzeniem koronawirusa. Mogła pozarażać uczniów!
Nauczycielka z podejrzeniem koronawirusa. Mogła pozarażać uczniów! Fot: Shutterstock

Niespokojnie na Śląsku. W miejscowości Mazańcowice odwołano lekcje po tym, jak u jednej z nauczycielek pojawiło się podejrzenie zarażenia koronawirusem. W niedzielę kobieta wróciła z Włoch.

Nauczycielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach przebywa w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie. Kobieta w poniedziałek zgłosiła się na SOR do szpitala w Bielsku-Białej. Miała wysoką gorączkę. Wcześniej prowadziła lekcje w szkole.

Kobieta w niedzielę wróciła z Rzymu. Przypomnijmy, we Włoszech trwa epidemia koronawirusa. We wtorek wieczorem wiadomo było już o 11 ofiarach śmiertelnych i ponad 300 zakażonych.

Lekcje odwołane

W związku z epidemią we Włoszech kobieta została poddana kwarantannie i przeszła badania, oraz umieszczono ją w szpitalu specjalistycznym. Niestety, jeśli okaże się, że jest zarażona koronawirusem, istnieje realna obawa, że mogła zarazić wiele osób, w tym uczniów.

Ci zostali zwolnieni z zajęć. Szkoła została zamknięta wstępnie do czwartku. Do tego czasu powinny być znane wyniki badań nauczycielki.

Przeczytaj więcej
Komentarze