18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedowierzanie

Koronawirus w Polsce. Niespodziewany skutek choroby

08.03.2020  15:16
Koronawirus w Polsce. Niespodziewany skutek choroby
Koronawirus w Polsce. Niespodziewany skutek choroby Fot: EAST NEWS

Koronawirus w Polsce rośnie w siłę. Pojawiają się kolejne przypadki zachorowań, ale co za tym idzie, mamy do czynienia z niespodziewanymi skutkami zarazy. 

Koronawirus spędza Polakom sen z powiek. Takie nieznane nikomu sytuacje wywołują nie tylko zbiorową panikę, ale również pewne niespodziewane ruchy i reakcje, które niejednego mogą zszokować. 

Koronawirus wywołuje niespodziewane skutki

Przez zachorowania na koronawirusa w kraju, zostanie zniesiona akcyza na spirytus. Dlaczego? Otóż w dobie kryzysu jest on potrzebny do produkcji środków bakteriobójczych. Echa takie pojawiły się po piątkowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. koronawirusa.

Najprawdopodobniej w poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński wyda rozporządzenie zwalniające z akcyzy właśnie spirytus, który będzie przeznaczony na produkcję środków biobójczych. Wiąże się to z planowaną produkcją płynu do dezynfekcji przez Orlen. Płyn ten ma trafić do szkół pod koniec przyszłego tygodnia. 

Możemy się spodziewać jeszcze wielu politycznych zmian i decyzji. W obliczu walki z koronawirusem najważniejsze jest w końcu wyłącznie zdrowie obywateli. Teraz chyba nikt nie ośmieliłby się temu zaprzeczyć.

Przeczytaj więcej
Komentarze